balandžio
28

Lietuvos miestų paukščiai galės perėti moderniuose, urbanistiniuose inkiluose

Šiuolaikinis didmiesčio gyventojas – jaunas, stilingas, pasitikintis savimi, besirūpinantis savimi ir sava aplinka. Dizaineriai greitai randa rinkoje nišą šiek tiek kitokiems, urbanistiniams, inovaciniams produktų sprendimams, kurie ypač paklausūs tarp vadinamosios Y kartos atstovų. Nenuostabu, kad net įprasti daiktai keičiami į pagamintus tam tikra stilistika, patogius bei pagamintus iš ekologiškų medžiagų. Šiuo atveju atkreipkime dėmesį į inkilą.

UAB „March design studio“ pastebėjo, kad, nors įmonės klientai rūpinasi ir puoselėja ekologiją ir socialiai atsakingas, darnios aplinkos vystymo idėjas, tose vietose, kur lankosi klientai inkilų niekas neparduoda.

Kadangi iki šiol niekas rinkai nepasiūlė estetiškų, gražiai atrodančių inkilų, įmonė nusprendė bandyti tokius gaminti. Ambicingas gaminys savaime reikalauja nepriekaištingo dizaino, atitinkančio modernaus miesto gyventojo lūkesčius. Investuodama beveik 10 tūkst. Eur iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų įgyvendindama projektą „UAB "March design studio" gaminio - inkilo naujo dizaino sukūrimas“, įmonė tikisi padidinti gaminio patrauklumą ir paklausą bei įmonės produktyvumą, sukuriant naujus gaminių ir pakuotės dizainus.

Įmonė taip pat atkreipia dėmesį, kad šiuo metu daugumoje Europos miestų labai trūksta natūralių uoksų paukščiams perėti. Šiai problemai spręsti vakarų Europos šalyse paukščių organizacijos tokios kaip „BirdLife International“ rekomenduoja kelti inkilus miestų žaliosiose erdvėse. Tokios iniciatyvos sėkmingai įgyvendinamos ir Vilniuje, ir didžiuosiuose Europos miestuose. Inkilus galima kelti visus metus. Inkilai yra ypač svarbūs kaip nakvynės vietos šaltomis, žvarbiomis žiemos naktimis. Juose mielai apsistoja lesyklėlėse besimaitinančios zylės, žvirbliai kurių dalis lieka pavasarį perėti.

Anot įmonės, inkilų statymas yra puikus būdas kompensuoti iš paukščių atimtas jų natūralias buveines, o UAB „March design studio“ pasiūlystai daryti moderniai ir stilingai.

Be šio projekto įmonė įgyvendina dar du projektus pagal priemonę „Dizainas LT“: UAB „ „March design studio“ gaminio „laimės atviruko“ ir pakuočių naujo dizaino sukūrimas“ bei UAB „ „March design studio“ gaminio - atšvaitinio aksesuaro naujo dizaino sukūrimas“.

UAB „March design studio“ siekia kurti gaminius, kurie neprisidėtų prie beprasmio vartojimo, nekenktų aplinkai, būtų išskirtinai funkcionalūs ir kokybiški. Vos per vienerius veiklos metus įmonės produkcija buvo pradėta prekiauti daugiau nei 100 parduotuvių 25 šalyse visuose žemynuose (išskyrus Antarktidą); produktai įvertinti tarptautinėse dizaino mugėse bei parodose – nuo Paryžiaus iki Tokijo ir Singapūro.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.