vasario
08

Lietuvos pramonės įmonės didžiausią potencialą mato saulėje

Pasibaigus priemonės „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“ kvietimo konkursui, į VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra paštu atkeliavus paskutinėms projektų paraiškoms, vertinamos bus - 50 paraiškų.
Bendra prašoma investicijų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų suma – 11,5 mln. Eur.
Atsinaujinantys energijos ištekliai (AEI) – tokie atsinaujinantys neiškastiniai energijos ištekliai: vėjas, saulė, aeroterminiai, geoterminiai ir hidroterminiai ir vandenynų energijos ištekliai, hidroenergijos ištekliai, biomasė, sąvartynų dujos, nuotekų perdirbimo įrenginių dujos ir biodujos. Iš pateiktų paraiškų galima spręsti, jog populiariausias norimas naudoti išteklius tarp Lietuvos pramonės įmonių  - saulė.
Saulė yra pats galingiausias atsinaujinančiosios energijos šaltinis Žemėje. Apskaičiuojama, kad teorinis metinis pasaulio saulės energijos potencialas sudaro 900 000 000 TWh ir yra apie 60 kartų didesnis už teorinį metinį pasaulio vėjo energijos potencialą, apie 2200 kartų didesnis už teorinį metinį geoterminės energijos potencialą, apie 4500 kartų – už biomasės ir apie 36 000 kartų – už hidroenergijos teorinius metinius pasaulio potencialus. Nepaisant tokio dydžio, saulės energijos potencialas elektrai ir šilumai gaminti kol kas naudojamas mažiausiai.
Priemonės AEI tikslas - sumažinti energijos vartojimo intensyvumą pramonės įmonėse, didinant AEI gamybą ir vartojimą, paskatino įmones ieškoti alternatyvų dabartiniams energijos gamybos būdams, atrodo, įmonėms saulė pasirodė patraukliausia. Saulės jėgainės, elektrinės, saulės elementų įdiegimas, beveik visų įmonių projektai susiję būtent su saulės energija.
Prisimenant priemonės Aprašą, pagal jį, remiama veikla – AEI naudojančių energijos gamybos pajėgumų įrengimas, naujų AEI efektyvesnio panaudojimo technologijų kūrimas ir diegimas pramonės įmonėse, siekiant naudoti energiją pačių įmonių vidiniams poreikiams tenkinti bei sudarant galimybę perteklinę energiją tiekti kitoms pramonės įmonėms ar perduoti į centralizuotus energetinius tinklus.
 

Komunikacijos skyrius
(85)2034866

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.