kovo
26

Lietuvos verslo klasteriai siekia 10 mln. Eur ES finansavimo

Pasibaigus antrajam priemonės „Verslo klasteris LT“ kvietimui Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) sulaukė net 35 Lietuvos klasterių paraiškų, o eksporto rinkų paieškos projektams įgyvendinti prašoma daugiau kaip 10,1 mln. eurų finansavimo iš Europos regioninės plėtros fondo. Klasterizacijai Lietuvoje skatinti antruoju priemonės „Verslo klasteris LT“ kvietimu numatyta skirti 3,6 mln. eurų, o vienam projektui įgyvendinti – net iki 320 tūkst. eurų finansavimo.

Didžiausią galimą gauti finansavimo sumą – 320 tūkst. eurų  prašo net 18 pareiškėjų: tarp jų yra Lietuvos maisto eksportuotojų asociacija (LitMEA), Skaitmeninių technologijų klasteris UAB „TOWI“, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA), Lietuvos dizaino klasteris UAB „EMKO", Ergonominių sprendimų namams klasteris Vilniaus pramonės ir verslo asociacija, asociacija „Gamtos parkai“, asociacija „Infobalt“, Lietuvos medicinos turizmo klasteris, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija „Linpra“, asociacija Vilniaus kino klasteris ir kiti.

Antrajame konkurse priemonės „Verslo klasteris LT“ projektų finansavimui gauti dalyvauja verslo klasteriai, kurie planuoja vykdyti veiklas šiose srityse: lietuviškų funkcinio maisto produktų ir gėrimų, skaitmeninių bei aukštųjų technologijų IT ir medicinos prietaisams gaminti, kultūrinių kūrybinių industrijų, audiovizualinės produkcijos, tekstilės, modeliavimo, dizaino,  leidybos, inžinerinio projektavimo, medicininio ir atvykstamojo turizmo, sveikatinimo, saulės energetikos, plastikų, gumos granulių, baldų gamybos ir kitose.

Spartėjant globalizacijos įtakai verslo įmonėms vis didėja konkurencija tarptautinėje rinkoje, taip pat vis sunkiau įgyti esminį konkurencinį pranašumą. Lietuvos įmonių klasterizacija yra labai svarbi siekiant pašalinti pagrindines įmonių konkurencingumą ribojančias priežastis ir palengvinti įsiliejimą į dideles užsienio rinkas. Mažos ir vidutinės įmonės dėl gamybos pajėgumo stokos nepajėgia vykdyti stambių užsakymų, todėl negali pritraukti stambių prekių ir paslaugų pirkėjų. Šią problemą įmonėms padės išspręsti bendrą veiklą vykdančių bei savo specifine veikla viena kitą papildančių verslo įmonių susijungimas į klasterius. Klasteriai yra itin svarbi smulkių ir vidutinių įmonių raidą bei augimą užtikrinanti priemonė:  įmonės susieja vertės kūrimo grandines ir tarpusavio konkurenciją paverčia bendradarbiavimu siekiant bendrų tikslų.

Pirmojo priemonės „Verslo klasteris LT“ kvietimo biudžetas buvo 3,6 mln. eurų, sulaukta 25 paraiškų, kuriose projektams finansuoti prašyta 7,5 mln. eurų finansavimo. Įvertinus paraiškas pasirašyta 11 sutarčių,  projektams įgyvendinti paskirstyta beveik 3 mln. eurų. Šiuo metu 4 pirmojo kvietimo projektai yra jau baigti, 7 projektai dar įgyvendinami.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.