balandžio
06

LVPA 2021 metų veiklos ataskaita: rezultatai džiugina

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) 2021 metais pasiekė visus pagrindinius planuotus rodiklius, daugelį jų viršijo, o kai kuriuos iš jų – keliais šimtais procentų.

Nors pernai vis dar tęsėsi COVID-19 pandemijos sukelti trikdžiai ir apribojimai, kurie darė įtaką daugumos šalies institucijų ir verslo subjektų veiklai, agentūra gavo keliagubai daugiau paraiškų nei prieš metus ir organizavo procesus taip, kad visos procedūros vyktų nustatytais terminais.

Pasak laikinosios LVPA direktorės Agnės Vaitkūnienės, šiuo laikotarpiu agentūros darbuotojai LVPA klientams teikė visokeriopą konsultacinę pagalbą, kad projektai nestovėtų vietoje, ES lėšos būtų tikslingai investuojamos, kad verslo tikslas modernizuotis, skaitmenizuotis, diegti inovacijas ir likti konkurencingu vidaus bei tarptautinėse rinkose būtų pasiektas. „Orientavimasis į kliento poreikius visada buvo ir liks agentūros prioritetas“, − patikina A. Vaitkūnienė.

Rezultatai rodo, kad pernai 2,3 karto daugiau nei 2020 m. gauta planuotų ir papildomų kvietimų paraiškų, 2,62 karto daugiau nei prieš metus jų įvertinta, o gautų paraiškų prašomo finansavimo suma 3,4 karto viršijo kvietimų biudžetus.

Išmokėtų investicijų suma buvo 24 proc. didesnė nei 2020 m., o vidutinis mokėjimo prašymų patikrinimo terminas buvo 16,8 proc. trumpesnis nei planuota.

Investicijų sulaukė 1 807 verslo įmonės, bendrai projektuose pritraukta 740,5 mln. Eur privačių lėšų, projektai leido sukurti 739,5 naujų gaminių, paslaugų ar procesų prototipų.

„Agentūra sėkmingai tęsė dar 2020 metais Vyriausybės jai pavestą funkciją prisidėti prie COVID-19 plitimo sukeltų pasekmių mažinimo ir ekonomikos skatinimo priemonių taikymo – laiku ir tinkamai įvertino 64 284 Subsidijų priemonių paraiškas, atliko planuotus atrankinius patikrinimus“, − vardija A. Vaitkūnienė.

LVPA specialistų darbo kokybę klientai aukštai vertino ir pandemijos sąlygomis. Tiek kiekybinio, tiek kokybinio tyrimo duomenimis, jų veiklą teigiamai vertino 94,5 proc. visų apklaustųjų, t. y. 1,4 procentinio punkto daugiau nei 2020 m., LVPA paslaugų kokybę teigiamai vertino 90 proc., o specializuotus renginius pareiškėjams ir projektų vykdytojams - 96,4 proc. apklaustųjų. 

Pasak laikinosios LVPA vadovės, šiemet agentūra baigia savo gyvavimą šiuo pavadinimu ir tampa Inovacijų agentūra. „Todėl itin svarbu ir toliau užtikrinti aukštus veiklos standartus, nuolat tobulinti kompetencijas bei taikyti inovatyvius sprendimus, dalytis gerąja patirtimi, konstruktyviai įveikti iššūkius“, − sako A. Vaitkūnienė.

Su LVPA 2021 m. veiklos ataskaita galite susipažinti čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.