vasario
15

„COVID-19 produktai LT“ paraiškų vertinimas baigtas, ruošiamasi pasirašyti sutartis

Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA) įvertinus paraiškas pagal priemonę „COVID-19 produktai LT“ ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijai priėmus sprendimą dėl finansavimo skyrimo, šiuo metu jau ruošiamasi sutarčių pasirašymo procesui.

LVPA pagal minimą priemonę gavo 72 paraiškas, o teigiamai įvertino 56. Teigiamai įvertintoms paraiškoms finansuoti Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 25,9 mln. Eur. Pagal priemonę galimi pareiškėjai buvo labai mažos, mažos ir vidutinio dydžio įmonės (MVĮ). Partneriai negalimi.

Po praėjusių metų gruodį pasibaigusio vertinimo proceso buvo fiksuojama, kad didžiausia teigiamai įvertintų paraiškų koncentracija, t.y. beveik 77 proc. yra Vilniaus ir Kauno miestuose ir rajonuose. Vertinimo metu taip pat fiksuota, kad didžiąją dalį atrinktų projektų, atitinkamai 73 proc., pareiškėjai planuoja baigti per 2 mėnesius.

LVPA direktorius Aurimas Želvys teigia, kad paraiškų vertinimo procesas buvo sklandus, dabar svarbu operatyviai pasirašyti sutartis su projektų vykdytojais.

„Gavome ministerijos sprendimą dėl finansavimo skyrimo ir jau organizuojame sutarčių pasirašymo procesą“, – akcentuoja A. Želvys.

Pagal priemonę „COVID-19 produktai LT“ bus finansuojama įrangos, įrenginių, programinės ir kt. įrangos įsigijimas ir su naujų gamybos įrenginių bandymu susijusios išlaidos, patirtos iki masinės gamybos pradžios. Išlaidos bus finansuojamos, jeigu jos skirtos COVID-19 suvaldymui reikalingų produktų gamybai. Tiksliau, kokios sritys bus remiamos, rasite čia.

LVPA Verslo produktyvumo projektų skyriaus vedėja Sigita Skrebė įvardija pagrindinius paraiškų vertinimo kriterijus.

„Trys esminiai atrankos vertinimo kriterijai, kuriuos turėjo atitikti visi pareiškėjai: reikalavimai įmonės dydžiui, veiklos trukmei, finansiniams rodikliams; kovai su COVID-19 planuojami gaminti produktai; pareiškėjo investicijos į inovacijas. Kitaip tariant, pareiškėjai turėjo būti pateikę įtikinamus įrodymus, kad planuojamas projektas bus gyvybingas ir perspektyvus“, – pažymi S. Skrebė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.