kovo
10

LVPA dėl COVID-19 rizikų numatė ES investicijų prevencinius veiksmus

Pasaulyje aštrėjant situacijai dėl COVID-19 rizikų, Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) analizuoja administruojamų ES investicijų priemonių vykdomų verslo projektų eigą, numatydama prevencinius veiksmus esant įvairiems galimiems scenarijams.

Kviečia teikti siūlymus verslo asocijuotas struktūras

„LVPA suinteresuota kiekvienos ES investicijų priemonės lėšų judėjimo sparta ir kiekvieno kliento projektų veiklų rezultatais, todėl atliks kiekvieno ES investicijų projekto atvejo analizę.

LVPA užtikrins adekvačius ir lanksčius veiksmus, jei dėl COVID-19 projektų vykdytojai negalės dalyvauti suplanuotuose svarbiuose renginiuose užsienyje arba bus LVPA klientams laiku nepagaminama, nepristatoma įranga“, – sako LVPA direktorius Aurimas Pautienius-Želvys.

LVPA kartu su LR Ekonomikos ir inovacijų ministerija kviečia verslo asocijuotas struktūras pateikti siūlymus dėl galimo COVID-19 poveikio ES investicijų įgyvendinimui trumpuoju ir ilgesniu laikotarpiu.

Neigiamas poveikis ES projektams, kuriuose numatyti renginiai užsienyje

Šiuo metu situacijos dėl COVID-19 poveikį jaučia daugiausiai tie LVPA administruojamų projektų vykdytojai, kurių projektų vykdymo metu suplanuoti renginiai ir parodos užsienyje pagal priemones „Tarptautiškumas LT“, „Naujos galimybės LT“, „Inogeb LT“, „Inoconnect“ yra nukeliami arba atšaukiami. Dėl šių priežasčių LVPA klientai gali patirti tokių nuostolių, kaip dalis sumokėtų parodų mokesčių (jeigu parodų organizatoriai jų negrąžins), įsigytų nepanaudotų stendų, nupirktų skrydžių, neatšaukiamų viešbučių rezervacijų ir kt. išlaidos.

Norint, kad veiklos vis dėlto būtų įgyvendintos, LVPA šiuo metu pritaria projektų pratęsimams be iš anksto rezervuotų naujų renginių. Siekiant minimizuoti nuostolius, LVPA rekomenduoja projektų vykdytojams rinktis užsakymus su atšaukimo galimybe (viešbučių, kelionės bilietų ir pan.).

Projektų, kurių metu įsigyjama įranga pagal tokias priemones, kaip „DPT pramonei LT+“, „Pramonės skaitmeninimas LT“, „Regio potencialas LT“, „Eco-inovacijos LT+“, įgyvendinimui susidariusios padėties įtaka toliau analizuojama, nes LVPA turi signalų, jog atskirais atvejais pradėjo vėluoti įrangos pagaminimas ir (ar) pristatymas užsienyje.

„COVID-19 viruso keliamas pasekmes atskiriems ES investicijų priemonių projektų atvejams galima prilyginti force majeure atvejui, kai sutartiniai įsipareigojimai negalės būti vykdomi dėl aplinkybių, kurių  atsiradimo neįmanoma kontroliuoti bei protingai numatyti sutarčių sudarymo metu, taip pat nėra įmanoma užkirsti kelio šių aplinkybių ar jų pasekmių atsiradimui. Tačiau aplinkybės, dėl kurių bus neįmanoma vykdyti sutartinių įsipareigojimų, yra laikinos. Šalys turėtų būti atleidžiamos nuo atsakomybės tik tokiam laikotarpiui, kuris yra protingas, atsižvelgiant į aplinkybių įtaką sutarties vykdymui“, – teigia A. Pautienius-Želvys.

Užtikrins sklandų darbą

LVPA taip pat įgyvendina Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, kaip prisidėti stengiantis užkirsti kelią viruso plitimui. Agentūra visiems darbuotojams, kurie pastaruoju metu lankėsi Kinijos Liaudies Respublikoje, Italijoje, Honkonge, Irane, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre, Prancūzijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, yra nurodžiusi ir sudariusi sąlygas dirbti nuotoliniu būdu, taip minimizuojant jų kontaktavimą su kitais žmonėmis.

LVPA valdo informaciją ir kontaktuoja su visais darbuotojais, kurie per pastarąsias dvi savaites buvo, dabar yra ar šį mėnesį planuoja būti užsienio šalyse. Jiems teikiamos individualios rekomendacijos. Agentūros darbuotojams teikiama naujausia institucijų informacija ir rekomendacijos dėl prevencijos.

LVPA taip pat yra pasirengusi prireikus bet kuriuo metu pereiti į darbo nuotoliniu būdu režimą. Šiuo tikslu darbuotojams pasiūlyta vieninga konferencinio pokalbio sistema, ištestuota masinio nuotolinio darbo prisijungus per VPN (Virtual Private Network) parengtis, numatytos galimos techninės rizikos ir veiksmai joms pašalinti.

LVPA darbas vyksta netrikdomai ir sklandžiai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.