liepos
14

LVPA direktorius A.Želvys: Lietuvos regionų specializacijos svarba didėja

Naujajame ES finansavimo laikotarpyje Lietuvos regionams numatyta kur kas daugiau lėšų nei Vilniaus apskričiai, kuri pagal perkamosios galios paritetą jau praktiškai pasivijo ES vidurkį.

„Europinių pinigų srautai į Lietuvos sostinę senka, - sako Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) direktorius Aurimas Želvys, – tačiau auga ES finansavimo galimybės likusioje Lietuvoje. Regionų svarba naujoje 2021-2027 m. ES finansavimo perspektyvoje gerokai išauga. Skirtingai nei praėjusiuose finansavimo perioduose, naujausiame turėsime du regionus: Vilniaus ir Vakarų bei Vidurio Lietuvos. Pastarajam pirmąsyk ES finansavimo istorijoje teks gerokai daugiau pinigų nei sostinės. Štai iš pagal prioritetą „Pažangesnė Lietuva“  numatytų 750 mln. Eur. regionams bus skirta net 576 mln. Eur, o sostinei bei aplinkinėms savivaldybėms – tik 172 mln. Eur.“

Todėl Lietuvos verslo paramos agentūros atstovai jau nuo metų pradžios suaktyvino susitikimus su Vakarų ir Vidurio Lietuvos bendruomene. Su vebinarais  jau virtualiai apsilankyta Klaipėdos, Šiaulių ir Telšių, Alytaus, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Mažeikių, Kauno regionuose. Susitikimus su vietos verslininkais ir valdininkais, atsakingais už investicijas, padėjo organizuoti pačios įvairiausios suinteresuotos regioninės organizacijos: Pramonės, prekybos ir amatų rūmai, Regioninės plėtros tarybos, Lietuvos savivaldybių asociacija, įstaiga „Klaipėda ID“ ir kt.

Visuose regioniniuose renginiuose dalyviai iš pradžių buvo supažindinami su naujausiomis žiniomis iš Europos Komisijos ir Lietuvos valdžios kabinetų, kur sprendžiami ES finansavimo klausimai, brėžiamos būsimų investicijų gairės. Sulaukta nemažai klausimų apie vieno ar kito ūkio sektoriaus galimybes gauti finansavimą, apie sunkumus, su kuriais susiduria regioninis verslas, siekiantis gauti ES lėšų.

Taip pat suprasdama, kad būtent įdomių ir gerų projektų trūkumas gali stabdyti suplanuotų regionams lėšų panaudojimą, LVPA turi planų konsultuoti naujus pareiškėjus iš regionų ir prisidėti ir prie idėjos išgryninimo bei paruošimo ekspertiniam vertinimui.

Vebinaruose buvo kalbama ir apie daugiausiai viešajam sektoriui  skirtą Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę (dar vadinamą RRF), kuriai numatyta 672,5 mlrd. eurų suma. Liepos pradžioje Lietuvai iš šios sumos patvirtintas 2,2 mlrd. Eur paketas.

Pandemijos šešėlyje informacija apie ES finansavimo galimybes sulaukė išties nemažo susidomėjimo.

„Susitikimai su regionų verslo ir valdžios bendruomene tikrai buvo įdomūs, - teigia daugelyje regioninių renginių pranešimus skaitęs LVPA Projektų vystymo ir vertinimo skyriaus patarėjas Mantas Nocius, - iš aktyvaus dalyvavimo, taip pat salės užduotų klausimų, kurie net virsdavo  diskusijomis, pastebime tikrai nemažą susidomėjimą galimybe panaudoti ES lėšas patrauklių vietinių projektų įgyvendinimui. Praktiškai su visais regioninių susitikimų organizatoriais sutarėme toliau palaikyti ryšį ir surengti naujus susitikimus, kur pateiksime naujausią informaciją apie galimybes įdarbinti ES investicijas.“

LVPA taip pat kviečia visas suinteresuotas regionines organizacijas kreiptis dėl susitikimų organizavimo. Agentūros specialistai pasiruošę suorganizuoti nuotolinį seminarą ar, esant galimybei, atvykti ir papasakoti, kokias galimybes vieno ar kito regiono verslui ir valdžios institucijoms gali pasiūlyti Europos Sąjungos struktūriniai fondai.


Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.