kovo
18

LVPA kviečia ieškoti naujų galimybių

Iki kovo 22 d. Lietuvos verslo paramos agentūra priima paraiškas priemonei „Naujos galimybės“ Nr. 6. Šiai priemonei finansuoti numatyta 5 000 000 Eur finansavimo suma. Priemonės tikslas – paskatinti labai mažas, mažas ir vidutines įmones ieškoti naujų užsienio rinkų, plėsti jau esamas, pristatyti savo produkciją mūsų šalyje ar užsienyje rengiamose tarptautinėse parodose, mugėse ir verslo misijose. Kaip galimi pareiškėjai, priemonėje gali dalyvauti Verslo asociacijos, prekybos, pramonės ir amatų rūmai, klasterių koordinatoriai. Didžiausia galima finansavimo suma – 300 000 Eur.
 
Teikti paraišką planuoja Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai – didžiausia asocijuota verslo struktūra regione. Įstaiga pateikė paraišką anksčiau skelbtai panašiai Europos Sąjungos paramos priemonei „Naujos galimybės LT“. Kartu su LVPA šiauliečiai ir šiuo metu vykdo projektą „Šiaulių regiono pramonės įmonių eksporto apimčių didinimas“.

Atstovaudami savo nariams, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai padeda regiono ūkio subjektams plėsti tarptautinius ekonominius ryšius su užsienio partneriais, didinti prekių eksportą ir lietuviškų prekių patekimą į užsienio rinkas, pritraukti tiesiogines užsienio investicijas. Didelis dėmesys skiriamas palankios verslui aplinkos kūrimui regione, verslumo skatinimui ir socialinio dialogo stiprinimui.

Projekto įgyvendinimo metu planuojama pristatyti Šiaulių regiono įmones ir jų produkciją 24 eksporto skatinimo renginiuose: 5 tarptautinėse parodose ir 19 verslo misijų.

„Susidomėjimas yra, verslininkai džiaugiasi tokia galimybe, ieškodami alternatyvų, aktyviai ja naudojasi. Aktyviausiai parodose dalyvavo Šiaulių regiono statybos sektoriaus įmonės. Jos domėjosi Vokietijos, Norvegijos, Turkijos rinkų galimybėmis. Panašius planus turime ir ateityje“, – pasakoja Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kompetencijų plėtros ir informacijos ekspertė Aistė Čepaitienė.

Jos teigimu, įstaigos darbas – išsiaiškinti klientų poreikį: „Mes tiesiog surenkame potencialius parodų dalyvius, viską suorganizuojame, nuimame nuo jų administracinę naštą, savais kanalais paieškome galimų kontaktų, konsultuojame, padedame tinkamai pasiruošti, prisistatyti. Ne paslaptis – mažesnės įmonės kartais net nežino, ką reikia vežtis į parodą, kaip save pristatyti.“

„Kiekvienas verslininkas šiandien supranta, kaip svarbu tęsti pradėtus darbus, stiprinti užmegztus kontaktus ir ieškoti naujų. Lietuvos verslo paramos agentūra džiaugiasi, galėdama prisidėti prie šios svarbios verslo misijos. LVPA užduotis – užtikrinti tokios pagalbos procesą, Lietuvos verslo įmonių gyvybingumo ir konkurencingumo plėtrą. Jausdami tvirtą Europos Sąjungos paramą, Lietuvos žmonės gali jaustis ramūs, užtikrinti,“ – sako laikinasis LVPA vadovas Saulius Merkys.

Reikia priminti, kad iki kovo 31 d. LVPA laukia paraiškų priemonei „EXPO sertifikatas LT“ Nr. 4. Šios priemonės tikslas – skatinti labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių tarptautiškumą, teikiant paramą planuojamai eksportuoti produkcijai sertifikuoti, tai padėtų tarptautinėse rinkose sukurti teigiamą įvaizdį, kad Lietuvos Respublikos įmonės teikia kokybiškus ir tarptautinius standartus atitinkančius produktus.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.