kovo
12

LVPA mini 18 veiklos metų: Lietuvai padėta įgyvendinti 5,6 tūkst. ES projektų

Kovo 12 dieną Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) mini 18 metų veiklos sukaktį. Per šį laikotarpį bendradarbiaujant su šalies verslo atstovais, mokslo ir valstybinėmis institucijomis baigta įgyvendinti 5,6 tūkst. ES investicinių projektų, o 1,7 tūkst. šiuo metu įgyvendinama. Į projektus investuota virš 3 mlrd. Eur ES lėšų.

Šiuo metu LVPA turi virš 3 tūkst.  klientų, didžiausia jų dalis įgyvendina verslo krypties projektus pagal populiarias „Pramonės skaitmeninimas LT“, „DPT pramonei LT+“, „Eco-inovacijos LT+“, „Naujos galimybės LT“ ir kitas ES investicijų priemones. Visgi didžiausios ES investicijos, LVPA duomenimis, yra nukreiptos į energetikos projektus. Palyginimui, nuo 2004 m. į energetikos kryptį investuota apie 1,149 mlrd. Eur ES lėšų, tuo metu verslo projektams iš ES investicinių fondų yra skirta 839 mln. Eur, o  mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projektai iki šiol sulaukė 657 mln. Eur lėšų.

Praėjusiame ES finansiniame periode LVPA skatino klientus aktyviau investuoti į MTEP, skaitmeninimo ir žaliųjų technologijų projektus. Šios kryptys prioritetinėmis turi išlikti ir 2021-2027 m. ES finansavimo laikotarpyje, o ypač dėmesys sustiprės regionuose veikiantiems verslams.

Pastaruoju metu didelius pajėgumus LVPA telkė ne tik į pagalbą verslui ir projektų administravimą, bet ir į intensyvų paraiškų vertinimą ir įmonių duomenų analizę. Palyginimui, vien pagal 2020-aisiais skelbtą MTEPI priemonę „Eksperimentas“ buvo gautas rekordinis skaičius paraiškų – 329. Šiuo metu intensyvus tempas išlaikomas vertinant nuo COVID-19 nukentėjusių įmonių tinkamumą gauti valstybės finansinę paramą. Šiemet jau įvertinta beveik 13 tūkst. įmonių, norinčių gauti subsidijas, paraiškų. Pernai LVPA įvertino 41,7 tūkst. tokių paraiškų.

Anot LVPA direktoriaus Aurimo Želvio, pastaraisiais metais agentūra koncentruojasi ir į sritis, kuriose dar įmanoma mažinti administracinę naštą verslui ir supaprastinti klientų kelionės procesus.

„Nuosekliai siekiame, kad projekto įgyvendinimas klientui būtų aiškesnis, produktyvesnis, o, prireikus, jis bet kada galėtų kreiptis į LVPA specialistą ir greitai išspręstų klausimą. Naujausias 2020 m. LVPA klientų patirties tyrimas rodo, kad daugiau nei 92 proc. klientų teigiamai atsiliepia apie mūsų paslaugų kokybę ir tai yra geriausias įvertinimas visai mūsų komandai, mininčiai solidžią agentūros veiklos sukaktį“, – akcentuoja A. Želvys.

Pasiekti rezultatai leidžia matyti komandinio darbo prasmę ir su dar didesniu entuziazmu įgyvendinti tolimesnius laukiančius darbus – talkinti VMI įgyvendinant subsidijų nukentėjusiam verslui nuo COVID-19 priemones bei koncentruotis į ES investicijų priemonių „E-komercijos modelis COVID-19“ ir „Kūrybiniai čekiai COVID-19“ kvietimus teikti projektų paraiškas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.