rugpjūčio
19

LVPA paskelbė kvietimą paraiškoms teikti pagal priemonę "E. komercijos modelis COVID-19"

Smulkaus ir vidutinio verslo įmonės gali gauti iki 50 000 Eur elektroninės komercijos modeliams diegti pagal priemonę „E. komercijos modelis COVID-19“. Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) jau laukia paraiškų.

Kvietimas paskelbtas šiandien ir galios iki rugsėjo 20 d. pabaigos. Biudžetas – iki 40 mln. Eur, paramos suma nuo 10 000 iki 50 000 Eur, finansavimo intensyvumas – 75 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Pasak LVPA Investicijų valdymo tarnybos direktoriaus pavaduotojo Arūno Burinsko, seniai laukta priemone siekiama paskatinti įmones diegti informacines technologijas verslo sandoriams valdyti elektroniniu būdu.

„Skaitmeninimas šiandien yra būtinas, norint atsinaujinti, modernizuotis, padidinti pajamas ir sustiprinti konkurencines pozicijas rinkoje, o ši priemonė tokią galimybę suteikia šimtams įmonių. Vien tik tuo atveju, jeigu visiems tinkamiems projektams bus skirta didžiausia suma, paramą gaus 800 įmonių, o įvertinus tai, kad bus skiriama ir mažesnio dydžio parama, finansuojamų projektų gali būti tūkstantis ir daugiau“, − pabrėžia A. Burinskas.

Priemonės lėšomis remiamas e. komercijos modelių diegimas labai mažose, mažose ir vidutinėse įmonėse (MVĮ), perorientuojant procesus ir juos skaitmeninant per klientų savitarnos sprendimus gaminių ir paslaugų elektroninėse prekybos platformose, įskaitant gamybos ir paslaugų užsakymų valdymo sprendimus, taip pat - per išteklių valdymo sistemos integravimo į gaminių ir paslaugų elektroninės prekybos platformas sprendimus.

Galimi pareiškėjai – MVĮ įmonės, veikiančios ne trumpiau kaip vienerius metus, kurių pačių pagamintos produkcijos ar suteiktų paslaugų vidutinės metinės pardavimo pajamos per trejus finansinius metus iki paraiškos pateikimo arba nuo įmonės įregistravimo dienos, jei ji įsteigta vėliau nei prieš trejus metus, yra ne mažesnės kaip 50 000 Eur.

LVPA Verslo produktyvumo projektų skyriaus vedėjo pavaduotoja Gintarė Staknienė atkreipia dėmesį į tinkamas išlaidas, kurios gali būti finansuojamos priemonės lėšomis. Tai - tiesiogiai su remiama veikla susijusios naujos programinės įrangos įsigijimas ir pritaikymas arba esamos modifikavimas, taip pat – programinės įrangos nuomos projekto įgyvendinimo ir poprojektinės priežiūros laikotarpiui išlaidos, tiesiogiai susijusios su projekto veiklomis.

„Tinkamos finansuoti gali būti ir su remiama veikla susijusių programavimo darbų išlaidos bei projekto vykdytojo darbuotojų, atliekančių su e. komercijos modelio diegimu būtinas užduotis, darbo užmokestis ir su juo susijusios darbdavio išlaidos, kurios neviršytų 20 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų“, − vardija G. Staknienė.

Priemonės lėšomis nefinansuojamos programinės įrangos periodinio atnaujinimo, rinkodaros, naujos verslo valdymo sistemos diegimo, integracijos su išorine elektroninės prekybos platforma, netiesioginės ir kt. išlaidos.

Projekto veikla turės būti pradėta įgyvendinti ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo projekto sutarties pasirašymo dienos ir įgyvendinama ne ilgiau nei metus.

Potencialiems pareiškėjams rugsėjo 2 d. LVPA rengia nuotolinį seminarą, į kurį registruotis galima čia.

Priemonės "E. komercijos modelis COVID-19" kvietimo informacija.Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.