spalio
02

LVPA pristato investicijų galimybes ekoinovacijų diegimui

Rytoj, spalio 3 d., Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) drauge su Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) seminare „Aplinkosaugos priemonių finansavimo galimybės įmonėms“ aplinkosaugos projektų rengėjus konsultuos ES investicijų klausimais. Seminare bus pristatomos investicijų programos ir priemonės, kurių tikslas – užtikrinti aplinkosauginį efektą, investuoti į oro taršos mažinimo technologinius įrenginius, švelninti klimato kaitą bei diegti technologines ir netechnologines ekoinovacijas, mažinančias neigiamus klimato kaitos ir šiltnamio efekto padarinius.

LVPA kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija artimiausiu metu planuoja paskelbti kvietimus teikti paraiškas pagal ES investicijų priemones „Eco-inovacijos LT“ ir „Eco-inovacijos LT+“. Priemone „Eco-inovacijos LT“ įmonės bus skatinamos diegti aplinkosaugos vadybos sistemas, technologinius gamybos ir aplinkosaugos auditus bei taikyti ekologišką projektavimą. Priemonė „Eco-inovacijos LT+“ – priešingai - skatins technologinių ekoinovacijų diegimą. Investicijos bus skiriamos įrenginių ir technologijų, mažinančių klimato kaitos ir šiltnamio efekto padarinius, diegimui įmonėse.

ES investicijų priemonėmis „Eco-inovacijos LT“ ir „Eco-inovacijos LT+“ iš viso planuojama paskirstyti 33,5 mln. Eur ES investicijų. Paraiškas investicijoms gauti galės teikti labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės.

Daugybė įmonių jau suskubo pasinaudoti galimybe įsidiegti ekoinovacijas pagal šias investicijų priemones. Nemaža įmonių, kurios pasinaudojo ne viena ES investicijų galimybe - pradėjusios diegti aplinkosaugos vadybos principus su priemone „Eco-inovacijos LT“, vėliau jos ėmėsi įgyvendinti ir technologines inovacijas, tausojančios išteklius gamyboje, pagal priemonę „Eco-inovacijos LT+“. Norinčius pritaikyti panašias inovacijas savo verslui – kviečiame domėtis ir dalyvauti seminare, kuriame turėsite galimybę išgirsti spaustuvės UAB „Didmena“, baldų gamyklos UAB „A. Jazevičiaus baldai“ bei švaros paslaugų įmonės UAB "ACLEAN LT" sėkmės istorijas.

Investicijų priemones seminaro metu išsamiau pristatys Verslo skatinimo projektų skyriaus vadovė Gintarė Kuncaitytė. Pranešimo metu bus apžvelgiamos pagrindinės finansavimo sąlygos, projektų atrankos kriterijai, tinkamos finansuoti išlaidos, būtini dokumentai ir geroji praktika.

Renginio programą galite peržiūrėti čia.

Į seminarą kviečiame registruotis čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.