spalio
28

LVPA skelbia du kvietimus verslui: skatina investuoti į COVID-19 produktų kūrimą ir gamybą

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) skelbia kvietimus teikti paraiškas pagal finansines priemones „COVID-19 MTEP“ ir „COVID-19 produktai LT“. Abi jos nukreiptos į pagalbą įmonėms, siekiančioms spręsti koronaviruso sukeltas problemas.

Skatina investuoti į COVID-19 produktų gamybą

Pagal priemonę „COVID-19 produktai LT“ bus finansuojama įrangos, įrenginių, programinės ir kt. įrangos įsigijimas ir su naujų gamybos įrenginių bandymu susijusios išlaidos, patirtos iki masinės gamybos pradžios. Išlaidos bus finansuojamos, jeigu jos skirtos COVID-19 suvaldymui reikalingų produktų gamybai. Tiksliau, kokios gamybos sritys bus remiamos, rasite čia.

„Lietuvoje dar prasidėjus pandemijai ėmėme gilintis į tai, su kokiais sunkumais susiduria verslas ir kokios pagalbos reikia nedelsiant. Gyvename ekstremaliomis sąlygomis, kai pandemijos suvaldymui reikalingų produktų gamyba yra ypač svarbi tiek verslui, tiek visuomenei. „COVID-19 produktai LT“ atsiranda tada, kai jos poreikis ypatingai svarbus. Neabejojame, kad ši priemonė bus palankiai sutikta įmonių“, – teigia LVPA direktorius Aurimas Želvys.

LVPA Verslo produktyvumo projektų skyriaus vedėja Sigita Skrebė pažymi, kad pagal šią priemonę projektų finansavimo intensyvumas, t.y. sutartyje nustatytas projektui skirto finansavimo lėšų santykis su projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma siekia 80 proc.

„Numatyta, kad projektai turės būti įgyvendinti per 6 mėnesius nuo finansavimo patvirtinimo. Na, o jeigu projektas bus įvykdytas per 2 mėnesius, tai jo finansavimo intensyvumas sudarys 95 proc.“ – teigia S. Skrebė.

Pagal šią priemonę galimi pareiškėjai – labai mažos, mažos ir vidutinio dydžio įmonės (MVĮ). Partneriai negalimi. LVPA vykdys tęstinę projektų atranką, t.y. kvietimą stabdys, kai teigiamai įvertintų ir gautų paraiškų suma pasieks priemonei numatytą biudžetą – 31 mln. Eur.

Kviečia imtis COVID-19 produktų kūrimo (MTEP) projektų

LVPA taip pat skelbia kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „COVID-19 MTEP“. Juo siekiama paskatinti šalies įmones investuoti į mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas, susijusias su COVID-19 problemų sprendimu. Numatytas priemonės biudžetas – 30 mln. Eur.

Prie projektų metu kurti galimų produktų priskiriama vakcinos, vaistiniai preparatai ir gydymo priemonės, medicinos priemonės, ligoninių ir medicinos reikmenys, dezinfekavimo priemonės, apsauginiai drabužiai ir priemonės, įvairios procesų inovacijos, siekiant veiksmingos gamybos, susijusios su MTEP ir COVID-19.

„Naujų kovai su COVID-19 reikalingų produktų kūrimo projektai yra prioritetiniai. Todėl ypač svarbu, kad pandemijai siaučiant galime pasiūlyti įmonėms finansinę pagalbą, skirtą investuoti į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą“, – teigia A. Želvys.

LVPA Mokslo ir inovacijų projektų skyriaus vedėjas Vytaras Tamašauskas akcentuoja, kad pagal šią priemonę remiama veikla – MTEP ir naujų produktų ir technologijų sertifikavimas (tačiau vien tik sertifikavimo veika negalima), įskaitant projektus, kuriems pagal programos „Horizontas 2020“ labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) priemonę suteiktas kokybę rodantis pažangumo ženklas. Visi projektai turi būti susiję su COVID-19 problemų sprendimu.

„Dalyvauti priemonės kvietime gali įmonės, atitinkančios projektams taikomus specialiuosius reikalavimus dėl MTEP veiklų vykdymo, susijusio su COVID-19, ir įmonės, atitinkančios metinėms pajamoms nustatytus kriterijus. Visų projektų metu iki jų įgyvendinimo pabaigos (ne vėliau kaip iki 2021 m. gruodžio 31 d.) turėtų būti sukurti naujų gaminių, paslaugų ar procesų prototipai, o dar vėliau ir gaunamos pajamos iš projekto rezultatų“, – sako V. Tamašauskas.

Didžiausia finansavimo suma vienai įmonei siekia 1 mln. Eur, mažiausia – 40 tūkst. Eur. Šis kvietimas taip pat organizuojamas tęstinės atrankos būdu, t.y. bus sustabdytas, kai teigiamai įvertintų ir gautų paraiškų suma pasieks numatytą biudžetą.

Daugiau informacijos apie abi priemones rasite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.