spalio
08

LVPA sveikina su tarptautine pašto diena

Pasaulinė pašto diena minima spalio 9-ąją – būtent tą dieną 1874 m. buvo įkurta Pasaulinė pašto sąjunga  – Tautų Sąjungos specializuota institucija tarptautiniams pašto ryšiams organizuoti ir tobulinti.

Dar prieš šimtą metų iš Gedimino bokšto telegrafo antenos pasiųsta paprasta telegrama į Peterburgą ar Varšuvą keliaudavo apie dvi valandas. Prieš trisdešimt metų, 1991 metų spalio 10 dieną į Lietuvą iš Norvegijos atkeliavo internetas. Kaip pasakojo profesorius Adolfas Laimutis Telksnys, pirmoji juodai balta nuotrauka iš Oslo į Vilnių internetu taip pat keliavo dvi valandas. Šiandien Lietuva garsėja kaip viena pažangiausių spartaus interneto vystytojų.

„Lietuvos verslo paramos agentūra netiesiogiai prisideda tarptautinių ryšių tobulinimo ir komunikacijos gerinimo. Priemonės „DPT pramonei LT+“, „Pramonės skaitmeninimas LT“, „Regio potencialas LT“, „Skaitmeniniai inovacijų centrai“ užima nemenką dalį LVPA priemonių portfelyje. Visų administruojamų sutarčių suma sudaro 2 608 975 176,96 EUR. Tokios priemonės kaip „E. komercijos modelis COVID-19“, „Kūrybiniai čekiai“ „SmartInvest LT+“ taip pat prisideda prie veiksnių, skatinančių šalies skaitmenines inovacijas, suteikiančių  galimybę pramonės įmonėms gauti naujausią informaciją, sudarant didesnes galimybes įmonėms vykdyti mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros (MTEP) ir inovacijų (MTEPI) veiklas, didesnes galimybes naudotis technologijomis ir įranga“, – sako Lietuvos verslo paramos agentūros direktorius pavaduotojas Aurimas Želvys.

Nepastebimai pašto dėžutės, seniau puošusios daugelio namų duris ar kiemų vartus, šiandien nepastebimai nyksta. Žinoma, tai nesumenkina pašto darbuotojų, sunkiai dirbančių ir neretai rizikuojančių savo sveikata ar netgi gyvybe, profesijos svarbos. Deja, vis rečiau jie važinėja dviračiais ir vis mažiau atveža gerų žinių popieriniuose vokuose. Kaip teigia statistika, pavyzdžiui, JAV kasmet kaimo šunys paštininkus užpuola 6000 kartų – reiškia, po 16 kartų kasdien.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.