sausio
24

Maisto pramonės klasteris „Smartfood“ siekia būti matomas

Lietuvos maisto eksportuotojų asociacija (LitMEA) pradėjo įgyvendinti projektą – „MTEP ir MTEPI veiklų vykdymas eksploatuojant klasterį „SmartFood“.

VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA)administruojamu projektu siekiama skatinti klasterio plėtrą, integraciją į tarptautinius tinklus bei didinti klasterio inovacinį potencialą, taip prisidedant prie mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų veiklų aktyvumo skatinimo privačiame sektoriuje.

Klasteris, kurį sudaro maisto pramonės įmonės, atstovaujančios atskirus pramonės sektorius įsikūrė 2013 m. Klasterio nariai, visiems gerai savo produktais žinomos įmonės: UAB „Boslita ir Ko“, AB „Volfas Engelman“, UAB „Danvita“, UAB „Ūkininko rojus“, UAB „Biržų duona“, UAB „Rūta“, UAB „Švenčionių vaistažolės“.

Verslo ir mokslo klasteriai bei klasterizacija sulaukia didelio verslo ir akademinės visuomenės dėmesio ne tik užsienio šalyse, bet ir Lietuvoje. Viena iš svarbiausių priežasčių, skatinančių šių procesų augimą, yra siekis paspartinti verslo įmonių vystymąsi, inovacijų plėtrą ir šalies konkurencingumą bei gerovę. Kitas veiksnys, skatinantis domėjimąsi klasteriais, yra globalizacijos įtaka verslo konkurencijai ir intensyvumui.

Priemonės „Inoklaster LT“ remiamos veiklos projekto metu klasterį skatins vystytis, didins žinomumą: plėtojant taikomuosius tyrimus siekiant numatyti klasterio veiklos kryptis ir rinkas. Klasterio “SmartFood” matomumui padidinti įgyvendinimo metu bus rengiama klasterio komunikacijos strategija. Rinkodaros strategija bus rengiama tarptautiškumui didinti.

Projekto įgyvendinimui klasterio koordinatorius LitMEA iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų investuos 60 tūkst. Eur.


Komunikacijos skyrius
(85) 34866

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.