lapkričio
26

Menas ir verslas inkubatoriuose – ES paramos investicijos į menišką verslumą

Šia savaitę duris visuomenei atveria net du menų inkubatoriai: Alytuje ir Utenoje. Juose, kaip ir kituose inkubatoriuose, vienoje erdvėje susitelks įvairių rūšių meno kūrėjai, jų grupės ir su menu susijusį verslą  plėtojantys asmenys. Dirbant ir kuriant inkubatoriuje bus sudarytos sąlygos menininkams kurti ir pristatyti publikai savo darbus, pradėti nuosavą verslą, skatinti bendruomenę aktyviau dalyvauti kultūriniame gyvenime.

Šie nauji inkubatoriai prisijungs prie jau veikiančių Telšiuose, Anykščiuose, Vilniuje ir kituose miestuose, inkubatorių Utenos menų inkubatorius aprūpintas nauja modernia įranga, kurią savo veiklą vykdantys rezidentai tam tikrą laiką galės nuomotis lengvatinėmis sąlygomis. Be patalpų ir įrangos nuomos, lengvatinėmis sąlygomis bus siūlomos ir kitos paslaugos – verslo planų rengimas ir pagalba juos įgyvendinant, mokymai, renginių organizavimas, produkcijos pristatymas.

Menų inkubatorių tikslas -  pritraukti jaunus menininkus ir skatinti jų kūrybinį gyvybingumą bei verslumą. Idėja kurti menų inkubatorius kilo iš kitų šalių, ypač Didžiosios Britanijos, patirties. Šioje šalyje menų inkubatoriai suaktyvino menininkus, išmokė juos verslumo įgūdžių bei padidino visuomenės susidomėjimą menu.
 
Menų inkubatoriai kuriami pagal 2007 – 2013 metų finansavimo laikotarpio priemonę „Asistentas-2". Tai menų inkubatoriams skirta finansavimo priemonė, kuria siekiama skatinti naujų menų inkubatorių kūrimą ir plėtrą, sudaryti palankias sąlygas steigti smulkaus vidutinio verslo subjektus, juos plėsti bei didinti jų gyvybingumą. Šia priemone remiamos investicijos į menų inkubatorių infrastruktūrą: pastatų statybą, rekonstravimą ir įrengimą.


Komunikacijos skyrius
(85) 2034866

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.