sausio
24

Mokslo ir verslo bendradarbiavimui – beveik 68 mln. Eur

Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA) baigus vertinti priemonės „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“ ir„Intelektas LT-2“ paraiškas, Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIM) priėmė sprendimą dėl skiriamo finansavimo. Iš viso, pagal šias MTEP priemones, inovatyvioms idėjoms įgyvendinti yra skirtas beveik 68 mln. Eur finansavimas iš Europos sąjungos (toliau – ES) regioninės plėtros fondo lėšų.

Pagal priemonę „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“ 91 teigiamai įvertintintam projektui paskirstyta 55 mln. Eur, o „Intelektas LT-2“ – 2 patyrusioms pradinių investicijų į MTEP  turinčioms įmonėms, kurių gaminami produktai turi didesnę pridėtinę vertę - 12,45 mln. Eur (ES) investicijų.

Pagal ketvirtąjį priemonės „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“ kvietimą, įmonės kurs tokius produktus kaip realiuoju laiku veikianti logistikos sistema, veido rekonstrukcinės operacijos planavimo paslauga, taikys imunologinio nevaisingumo diagnostikos sistemą, naudos pažangios terapijos vaistinį preparatą imunologiniam nevaisingumui gydyti ir vykdys daugybę kitų mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą apimančių veiklų.

Pagal „Intelektas LT – 2“ priemonę, daugiau nei 9 mln. Eur  ES investicijų sulaukė, gamtos mokslų ir genų inžinerijos mokslinių tyrimų veiklas plėtojanti, bendrovė. Kuri projekto įgyvendinimo metu kurs modernią mikrobinių produktų MTEP infrastruktūrą, kurioje tirs, kurs ir vystys mikrobinių produktų gamybos technologijas. Projekto veiklos bus vykdomos kartu su partneriu - mokslinių tyrimų institutu. Įgyvendinus šį projektą  bus  sukurtas biopanašaus ilgai veikiančio insulino glargino gamybos technologijos prototipas.

Antroji, 3,43 mln. Eur investicijų sulaukusi, bendrovė  - tai ultragarsinių vandens ir šilumos skaitiklių kūrėjai ir gamintojai, kurie, projekto metu, kurs naujos kartos išmanius kompozicinius ultragarsinius šilumos ir vandens skaitiklius. Kartu su partneriais – mokslo institucijomis, bendrovė vykdys MTEP veiklas,  o įgyvendinus projektą bus sukurti rinkos lūkesčius atitinkantys, aukštos kokybės apskaitos prietaisai - ultragarsiniai šilumos ir vandens skaitikliai - pusantro karto ilgesnio tarnavimo laiko ir draugiški aplinkai ateities produktai, kuriuos bus galima įsigyti žemesnėmis kainomis.

Daugiau informacijos:
LVPA Komunikacijos skyrius
El.p.: [email protected]
Tel. nr: (8 5) 2034866

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.