rugpjūčio
13

MTEP veiklą Lietuvoje stiprins keturi skaitmeninių inovacijų centrai: iš ES skirta 17,6 mln. Eur

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) baigė vertinti paraiškas pagal priemonę „Skaitmeninių inovacijų centrai“. Pagal ją sulaukta 11 paraiškų, iš jų teigiamai įvertintos 4. Paraiškas galėjo teikti inovacijų grupių koordinatoriai, kurių pagrindinė veikla – teikti paslaugas įmonėms, ketinančioms skaitmeninti ir kurti savo produktus ar technologijas, ateityje plėtojant veiklą su ES partneriais.

Teigiamai LVPA įvertino pareiškėjų UAB „Pažangios inovacijos“, VšĮ Visorių informacinių technologijų parkas, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas, UAB „Uosto verslo centras“ paraiškas. Šiems pareiškėjams rekomenduojama skirti 17,6 mln. Eur ES investicijų. Priemonės „Skaitmeninių inovacijų centrai“ numatytas ES investicijų biudžetas siekia 18,3 mln. Eur.

LVPA Investicijų valdymo tarnybos direktorės Agnės Vaitkūnienės teigimu, pirmą kartą LVPA įgyvendinamos priemonės tikslas yra didinti skaitmeninių inovacijų centrų (SIC) galimybes nacionaliniu mastu kurti tvarias ir pridėtinę vertę generuojančias paslaugas.

„Skaitmeninių inovacijų centrai vykdys projektus, kurių metu bus diegiami infrastruktūros darbai, įsigyjama mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) įranga bei teikiamos inovacijų konsultacinės, inovacijų paramos ar MTEP paslaugos. Visa tai projektų įgyvendinimo metu ir vėliau sudarys didesnes galimybes šalies įmonėms vykdyti MTEP ir inovacijų veiklas. Tai pirmas kartas, kada įmonės turės galimybę kreiptis tiesiogiai į skaitmeninių inovacijų centrus ir pasinaudodami de minimis valstybės pagalba atgauti iki 50 proc. lėšų, panaudotų skaitmeninių paslaugų pirkimui ar diegimui“, – teigia A. Vaitkūnienė.

Pagal šią priemonę paraiškas teikusios inovacijų grupės savo projektams priskyrė ir sumaniosios specializacijos (SMART) prioritetus. Trys teigiamai įvertintos paraiškos priskirtos prie naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų SMART prioriteto. Viena paraiška – prie informacinių ir ryšių technologijų (IRT) prioriteto.

Anot už priemonės įgyvendinimą atsakingo LVPA Mokslo ir inovacijų projektų skyriaus vedėjo Vytaro Tamašausko, atlikusios  numatytus statybos darbus, įsigijusios MTEPI įrangą ir įgyvendinusios kitas pagal projektą numatytas veiklas, inovacijų grupės galės šalies įmonėms teikti kokybiškas MTEP ir inovacijų konsultavimo bei paramos paslaugas IT technologijų, fotonikos, lazerių, erdvinių duomenų apdorojimo technologijų vystymo, žemės ūkio, išmaniosios gamybos, kosmoso, robotikos, kibernetinio saugumo srityse.

„Planuojama, kad sėkmingai projektus įgyvendinančių skaitmeninių inovacijų centrų sukurta infrastruktūra per artimiausius 5-6 metus turėtų pasinaudoti virš 900 įmonių, maždaug toks pats skaičius bendrovių, gavusių SIC paslaugas, galės diegti skaitmenines inovacijas. Taip pat skaičiuojama, kad įgyvendinant projektus turėtų būti sukurta virš 1300 naujų gaminių, paslaugų ar procesų prototipų“, – projektų stebėsenos rodiklius aptaria V. Tamašauskas.

Lietuvoje šiuo metu yra registruoti  18 skaitmeninių inovacijų centrų. Skaitmeninių inovacijų centro pagrindinė veikla – teikti paslaugas ūkio subjektams, diegiantiems naujas technologijas, reikalingas produktams ir procesams skaitmeninti.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.