balandžio
26

Naftos produktais prekiaujanti įmonė stengsis, jog parafinas taptų saugesnis aplinkai

Pastaruoju metu parafinas minimas labiau neigiamai nei teigiamai. Su juo asocijuojasi šiltnamio efektas, ir nuodingi dūmai, išsiskiriantys deginant žvakes.

UAB „Iviltra“ direktorius Valdas Šikšnys teigia, kad žvakės užima 80 proc. įmonės rinkos, įmonė taip pat gamina  parafiną trąšų kapsulių apvilkimui „Žinome, jog parafinas nėra teigiamai vertinamas, todėl norime modernizuoti parafino gamybą“, – pasakoja įmonės vadovas.
Įmonės projektas „Parafino gamybos proceso modernizavimas“ yra orientuotas į įmonės gaminamų naftos produktų, šiuo atveju parafino, gamybos sritį.

UAB „Iviltra“ nusprendė, diegiant technologines ekoinovacijas, modernizuoti parafino gamybos procesą, taip gerinant gaminamo parafino bei parafino produktų savybes, taip pat mažinant neigiamas klimato kaitos ir šiltnamio efekto pasekmes.

Modernizuojant produkto gamybos procesą ir gaminant ekologiškesnių savybių produktą, bus panaudojami racionalaus išteklių naudojimo bei taršos prevencijos metodai.

„Pavyzdžiui, trąšų dangalai yra naudojami, siekiant užtikrinti tolygų medžiagų išsiskyrimą žemės dirvoje. Nepaisant to, kad naujas gaminys bus visiškai arba beveik visiškai gaminamas iš lokaliai užaugintų ir išgautų augalinių aliejų, produkto fizikocheminės savybės atitiks arba bus tinkamesnės nei šiuo metu gaminamų trąšų dangalų iš naftos produktų“, - pasakoja p. Šikšnys.

Sėkmingai investavus 479 tūkst. Eur, įdiegtos naujos ekoinovacijos padidintų sutaupymus, susijusius su parafino bei jo produktų gamyba, padidintų gaminamų produktų efektyvumą. Įmonė žengtų koja kojon su naujausiomis tendencijomis rinkoje, padidintų gaminamų produktų kokybę, sumažintų parduodamų gaminių savikainą, sumažintų lakių organinių junginių kiekį produkte, plėstų įmonės veiklą, pritrauktų naujus klientus bei gerintų santykius su esamais.

UAB „Iviltra“ įkurta 1997 metais. Pagrindinė bendrovės veikla yra didmeninė prekyba naftos produktais, cheminėmis medžiagomis, polimerais ir kitais produktais, tarp kurių yra tekstilės žaliavos ir geležinkelio technika.

2011 metais UAB „Iviltra“ pradėjo parafino briketų ir granulių gamybą. Pagamintą produkciją bendrovė sėkmingai realizuoja Europos ir NVS šalių rinkose.

Įmonė taip pat įgyvendina projektą „UAB „Iviltra“ MTEP veiklos kuriant naujus produktus“ pagal priemonę „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“. Pasak įmonės direktoriaus p. Šikšnio, projektas įgyvendinamas pagal priemonę „Eco-inovacijos LT+“ projekto pagal priemonę „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ tęsinys.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.