gegužės
31

Naujas įrenginys – sutaupytos dujos ir švaresnė atmosfera

VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra ir AB „Amber Grid“ pasirašė projekto finansavimo ir administravimo sutartį, pagal kurią bus įgyvendinamas projektas – „Mobilaus dujų kompresoriaus, skirto dujoms perpumpuoti, įsigijimas“. Projekto investicijoms iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų skirta 568 tūkst. Eur.
AB „Amber Grid“, atlikdama magistralinių dujotiekių rekonstrukcijos darbus arba vykdydama naujo magistralinio dujotiekio atšakos prijungimą prie esamos sistemos, iš esamos arba rekonstruojamos dujotiekio atkarpos dujas, kai sistemoje slėgis nukrenta, išleidžia į atmosferą, kadangi kito būdo pašalinti dujas iš sistemos šiuo metu nėra.
Išmetant dujas į atmosferą, daroma nepataisoma žala aplinkai. Bendrovė kasmet patiria didelius finansinius nuostolius, nes prarastą gamtinių dujų kiekį reikia naujai įsigyti, be to, ateityje gresia didelės baudos už į aplinką išmetamą metaną.
Siekiant efektyviai eksploatuoti dujų perdavimo sistemą, išvengti didelių nuostolių dėl dujų praradimo bei iki minimumo sumažinti į aplinką išmetamų dujų kiekį, būtina įrengti dujų perpumpavimo įrangą. Mobilaus gamtinių dujų perpumpavimo kompresoriaus įrengimas optimizuotų perdavimo sistemos operatyvinį technologinį valdymą, sukurtų galimybę lanksčiai valdyti dujų srautus bei sumažintų į aplinką išmetamų dujų kiekį.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.