birželio
03

Naujos investicijos regionams jau pakeliui

Pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų priemonę „Regio Invest LT+“ LVPA sulaukė 151 paraiškos iš labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių  gauti 166,7 mln. eurų finansavimą investicijoms į inovatyvios gamybos ar paslaugų verslo pradžią ir plėtrą regionuose.
Vyriausybės programoje itin daug dėmesio skiriama regionų plėtrai ir jų konkurencingumo didinimui, numatytos priemonės kurti naujas darbo vietas ir sudaryti sąlygas aktyviau plėtoti verslą šalies regionuose. Šiuo tikslu naujuoju ES struktūrinių investicijų 2014–2020 m. laikotarpiu numatyta tik regionų verslui skirta priemonė „Regio Invest LT+“. Statistiniai duomenys rodo, kad didžioji BVP dalis sukuriama Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, o verslas koncentruojasi aplink minėtus miestus. Todėl priemonė „Regio Invest LT+“ sudarys sąlygas labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms ne didžiuosiuose šalies miestuose vystyti verslą, kurti naujas darbo vietas ir jas išlaikyti.
Pagal projektų reikalavimus investuotojas turės investuoti ne mažiau kaip 0,2 mln. eurų privačių lėšų, įkurti ne mažiau kaip 10 darbo vietų ir jas išlaikyti ne mažiau kaip 3 metus.
Pirminiais duomenimis, įmonės ketina vykdyti projektus Alytuje, Anykščiuose, Birštone, Druskininkuose, Elektrėnuose, Kaišiadoryse, Kalvarijos rajone, Kauno rajone, Kėdainiuose, Klaipėdos, Kretingos, Kupiškio rajonuose, Marijampolėje, Molėtų rajone, Palangoje, Panevėžyje, Plungėje, Prienų ir Raseinių rajonuose, Rietave, Šiauliuose ir Šiaulių, Šilalės, Širvintų, Švenčionių rajonuose, Telšiuose, Ukmergės rajone, Utenoje, Vievyje, Vilniaus rajone, Visagino savivaldybėje ir Zarasuose.
Įmonės, teikusios paraiškas, veikia metalo, stiklo apdirbimo, baldų gamybos, įvairių plastikinių gaminių gamybos, maisto, sveikatingumo paslaugų ir reabilitacijos, farmacijos, kosmetikos, popieriaus ir kartono perdirbimo, pakavimo, trąšų ir granulių gamybos, leidybos ir spaudos, durpių perdirbimo, logistikos sektoriuose.
Pasinaudojusios parama, įmonės galės finansuoti naujo pastato statybą ar rekonstrukciją, gamybos technologinių linijų įsigijimą ir diegimą, darbo užmokestį, darbuotojų mobilumo skatinimą ir kvalifikacijos kėlimą.
Didžiausias paramos dydis projektui, kuris skirtas tik įrangai, technologijoms įsigyti, gali siekti iki 0,9 mln. eurų. Jeigu projektas skirtas tiek statybai, rekonstrukcijai, tiek įrangai ir technologijoms įsigyti, tuomet parama gali siekti iki 2,1 mln. eurų. Vidutinėms įmonėms bus subsidijuojama 35 proc. projekto tinkamų išlaidų, o mažoms ir labai mažoms įmonėms – 45 proc.
Pagal pirmąjį priemonės „Regio Invest LT+“ kvietimą didžiausia prašoma suma – tai finansavimo maksimumas – 2,1 mln. eurų, mažiausia – 92,6 tūkst. eurų.
 Šiuo kvietimu planuojama investuoti 28,9 mln. eurų, o per 2014–2020 m. laikotarpį pagal priemonę „Regio Invest LT+“ numatyta investuoti 86,9 mln. eurų ES paramos.
 

Parengta pagal Ūkio ministerijos pranešimą spaudai

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.