kovo
13

Naujų eksporto rinkų paieškai įmonės prašo 13,9 mln. Eur

Pasibaigus priemonės „Naujos galimybės“ konkursui, Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) sulaukė 365 paraiškų iš įmonių, ketinančių dalyvauti užsienyje vykstančiose parodose. Paraiškose  prašoma finansavimo suma siekia beveik 14 mln. Eur, bendra būsimų projektų vertė yra 28,1 mln. Eur. 99 paraiškų LVPA sulaukė iš naujų klientų – įmonių, kurios iki šiol nebuvo dalyvavusios nei viename konkurse. 
 
Nors į finansavimą pretenduoja įmonės iš visos Lietuvos, aktyviausiai konkurse dalyvauja įmonės iš didžiųjų miestų: Vilniaus apskrityje veikiančios įmonės LVPA pateikė 185 paraiškas su prašoma 7,1 mln. Eur suma, iš Kauno apskrities įmonių sulaukta 98 paraiškų, o prašomas finansavimas siekia 3,7 mln. Eur. 25 ir 21 paraišką pateikė Klaipėdos ir Šiaulių apskričių įmonės. Finansavimą taip pat siekia gauti Alytaus, Marijampolės, Panevėžio, Tauragės, Utenos, Telšių apskrityse veikiančios įmonės. 
 
LVPA administruojamos priemonės “Naujos galimybės” tikslas yra paskatinti įmones nuolat ieškoti naujų rinkų savo produkcijai ir plėsti eksporto potencialą. Remiantis Eurostat duomenimis, 2017 m. Lietuvos prekių ir paslaugų eksporto vertė, tenkanti 1000 gyventojų, 13 proc. atsiliko nuo ES vidurkio. Anot Lietuvos Statistikos departamento, 2017 m. lietuviškos kilmės eksporto dalis, tenkanti tūkstančiui gyventojų, buvo didžiausia Telšių, toliau seka Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus apskritys. Mažiausia lietuviškos kilmės eksporto dalis sukuriama Utenos ir Tauragės apskrityse.
 
Šis „Naujų galimybių“ kvietimas – tai jau penkta galimybė įmonėms pasinaudoti finansavimu eksporto plėtrai ir pristatyti savo gaminamą produkciją užsienyje vykstančiose parodose. Pirmasis, trečiasis ir ketvirtasis kvietimai buvo skirti grupiniam įmonių vykimui į tarptautines parodas, antrasis ir penktasis – pavieniam. Šiuo metu jau yra baigti 16  grupinio dalyvavimo projektai, tebevyksta 27. Pavienio dalyvavimo net 200 projektų jau yra baigti, tebevyksta 32. Aktyviausios šiuose projektuose dalyvaujančios įmonės veikia Kauno ir Vilniaus apskrityse.
 
Didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui yra 45 tūkst. Eur. „Naujos galimybės“ – viena iš pačių populiariausių LVPA finansavimo priemonių, kuri visuomet sulaukia didžiulio verslo įmonių susidomėjimo.

 
Daugiau informacijos:
LVPA Žmogiškųjų išteklių ir komunikacijos skyrius
Tel.: (8 5) 210 9091

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.