gruodžio
21

Neskaidriai naudojamos ES investicijos? Nelikite abejingais

VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA) yra suteikti įgaliojimai vykdyti veiklą, skirtą prižiūrėti, kaip pareiškėjai ir projektų vykdytojai, įgyvendindami Europos Sąjungos finansuojamus projektus, laikosi įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų, bei, vykdant priežiūros funkcijas, priimti su projektų administravimu susijusius sprendimus. Norint užtikrinti skaidrumą įgyvendinant projektus, Agentūra parengė antikorupcinę programą,  kuri parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos nacionaline kovos su korupcija 2011-2014 metų programa bei kitai teisės aktais.

Programos tikslas – vykdyti nuolatinę ir kryptingą korupcijos prevencijos politiką Europos Sąjungos finansuojamų projektų administravimo srityje bei užtikrinti skaidresnę, veiksmingesnę ir viešesnę LVPA darbuotojų veiklą. Vienas iš programos uždavinių - įtraukti visuomenę į LVPA vykdomą korupcijos prevenciją. Tuo tikslu LVPA internetinėje svetainėje įdiegta „Karštoji linija“ .

Konfidencialiai pateikus informaciją, ji registruojama ir nagrinėjama atsakingo asmens.  Nustatyta tvarka nusiskundimus gauna tik vienas paskirtas asmuo. Dėl visuomenės aktyvumo 2015 m., 50% „Karštąja linija“ gautų pranešimų pasitvirtino. Pasitvirtinusiais atvejais, buvo pradėti pažeidimo tyrimai, kreiptasi į atitinkamas teisėsaugos institucijas.

Daugiausiai nusiskundimų pateikta dėl galimai neskaidriai ar ne pagal paskirtį naudojamų Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų.

Nusiskundimų pranešimas yra visiškai konfidencialus, informaciją galima pateikti anonimiškai, tačiau, pateikus el. pašto adresą ar telefono numerį, pranešantysis apie numanomus pažeidimus ar nusikalstamas veikas ne tik gaus grįžtamąjį ryšį ir bus informuojamas apie nagrinėjimo eigą, bet tyrimas bus tikslesnis ir aiškesnis, kadangi taip bus galima išsiaiškinti tyrimui reikalingus duomenis. 

Pranešti apie  numanomus pažeidimus ar nusikalstamas veikas galima el. paštu, telefonu, raštu (kaip tai galima padaryti informacija pateikiama „Karštosios linijos“ skiltyje LVPA internetinėje svetainėje) bei tiesiogiai per pačią LVPA svetainę. 2015 m. po 30% pranešimų gauta el. paštu ir raštu, po 20 % telefonu ir svetainėje.

2016 m. statistikos Agentūra dar negali pateikti, tačiau iki šiandien yra gauta ir nagrinėjama 10 pranešimų.

Daugiau informacijos apie antikorupcinę programą, korupcijos prevenciją ir „Karštąją liniją“ rasite čia.

Kviečiame visus įtariančius apie neskaidriai naudojamas ES investicijas nelikti abejingiems.
 

Komunikacijos skyrius:
(85) 2034866

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.