gruodžio
28

Neskaidriai naudojamos ES investicijos? Nelikite abejingais

VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA) yra suteikti įgaliojimai vykdyti veiklą, skirtą prižiūrėti, kaip pareiškėjai ir projektų vykdytojai įgyvendindami Europos Sąjungos finansuojamus projektus laikosi įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų, bei vykdant priežiūros funkcijas priimti su projektų administravimu susijusius sprendimus. Norint užtikrinti skaidrumą projektų įgyvendinime Agentūra parengė naują antikorupcinę programą, kuri parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos nacionaline kovos su korupcija 2015-2025 metų programa bei kitai teisės aktais.

Programos tikslas - užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę, skaidrumą, viešumą, darbuotojų atsparumą korupcijai, vykdant nuolatinę ir kryptingą korupcijos prevencijos politiką Europos Sąjungos finansuojamų projektų srityje.

Vienas iš programos uždavinių - siekti veiklos viešumo, priimamų sprendimų skaidrumo ir atskaitingumo visuomenei, tuo tikslu LVPA planuoja 100 proc. nagrinėti visus gautus „Karštoji linija“ pranešimus.

Konfidencialiai pateikus informaciją, ji registruojama ir nagrinėjama atsakingo asmens, nustatyta tvarka nusiskundimus gauna tik vienas paskirtas asmuo. Šiais metais LVPA gavo 50 proc. daugiau pranešimų nei ankstesniais. Iš ištirtų pranešimų 27% pasitvirtino. Pasitvirtinusiais atvejais, buvo pradėti pažeidimo tyrimai, kreiptasi į atitinkamas teisėsaugos institucijas.

Daugiausiai nusiskundimų pateikta dėl galimai neskaidriai ar ne pagal paskirtį naudojamų Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų.

Nusiskundimų pranešimas yra visiškai anoniminis ir konfidencialus, tačiau, jei pageidaujama, pateikus el. pašto adresą ar telefono numerį pranešantysis, apie numanomus pažeidimus ar nusikalstamas veikas, gaus grįžtamąjį ryšį ir bus informuojamas apie nagrinėjimo eigą.

Pranešti apie numanomus pažeidimus ar nusikalstamas veikas galima el. paštu, telefonu, raštu (kaip tai galima padaryti informacija pateikiama „Karštosios linijos“ skiltyje LVPA internetinėje svetainėje) bei tiesiogiai per pačią LVPA svetainę. 2017 m. populiariausi pranešimo būdai buvo raštu (31 proc.) ir el. raštu (37 proc.) nurodant kontaktinius duomenis dėl duomenų tikslinimo.

Daugiau informacijos apie antikorupcinę programą, korupcijos prevenciją ir „Karštąją liniją“ rasite čia.

Kviečiame visus įtariančius apie neskaidriai naudojamas ES investicijas nelikti abejingiems.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.