spalio
29

ES investicijos verslui: nesvarbu, kas tu esi, svarbu, ką tu gali duoti Lietuvai

Vakar Vilniuje finišavo visą Lietuvą apkeliavęs verslo lyderių renginys „Gazelės 2021“. Konferencijoje dalyvavo beveik 600 dalyvių. Daugiau kaip 110 verslininkų bendravo gyvai, o dar 460 renginį stebėjo internetu. Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) direktorius Aurimas Želvys, sveikindamas susirinkusiuosius, pristatė Europos Sąjungos investicijų 2014-2020 m. laikotarpio tendencijas  šalies verslo konkurencingumui didinti.

„LVPA, kaip organizacijos, darbuotojų širdyse yra ne vien tik ES investicijų administravimas. Tai – mums deleguotos funkcijos, bet mes save suprantame kaip patikimą ir profesionalų projektų valdymo verslo aptarnavimo centrą, kurio sprendimai tiesiogiai gali padėti Lietuvos ekonomikai. Pasaulyje įsigalioja projektų ekonomika, visos pažangiausios verslo organizacijos daugiausia pokyčių įgyvendina per projektus. Ypač dabar, popandeminiu laikotarpiu, visi suprantame, kad ateitis priklauso inovacijoms ir technologijoms, todėl labai svarbu ir malonu prisidėti prie bendro tikslo. Mūsų klientas – verslas, kuris neleidžia mums atitrūkti, skatina mokytis būti greitu, efektyviu partneriu, imliu produktyvumui ir pokyčiams“, – kalbėjo Aurimas Želvys.

 „Svarbiausi darbai šiandien LVPA – operatyviai pabaigti „E. komercijos modelio“, „Kūrybinių čekių“, „Smart invest LT+“ priemonių  verslo paraiškų vertinimą ir kontraktavimą. Pandemijos laikotarpiu, kai priimdami paraiškas, pradėjome taikyti skaitmenizavimo sprendimus, sulaukėme daug daugiau paraiškų. „E komercijos“ modelio priemonė, kuriai buvo numatyta 40 mln. Eur finansavimo suma, pateiktų projektų skaičiumi sumušė visų laikų rekordus, sulaukėme paraiškų už 57 mln. Eur. „Kūrybinių čekių“ priemonei turėjome numatytus 7 mln. Eur, o paraiškų sulaukėme šešis kartus didesnei pinigų sumai. Vakar pasibaigė „Smart invest LT+“ paraiškų priėmimas, gavome 36 paraiškas. Prašoma 49,3 mln. Eur ES investicijų projektams įgyvendinti, o tai 2,5 karto daugiau nei kvietimo biudžetas, kuris sudarė 20 mln. Eur. – sakė Verslo paramos agentūros vadovas.

Pasak A. Želvio, 2021 m. numatoma skelbti kūrybinių industrijų skatinimo kvietimus pagal Kultūros ministerijos priemonių (React EU lėšos) rengiamus aprašus ( „Paskatos dizaino kūrėjams: „Dizaino sparnai“, „Paskatos gerinti kultūros ir kūrybinių industrijų įmonių infrastruktūrą“,„Paskatos kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriui kurti konkurencingus kultūros produktus“ ).

„Iš duomenų matome, kur link juda ir kaip keičiasi verslas, kaip kuriama Lietuvos verslo projektų gyvoji istorija. Šiandien jau yra užbaigti 2014-2020 m. laikotarpio 1600 verslo projektai, dar 1700 įgyvendinami, per 1000 dar bus užkontraktuota 2022 m. pradžioje“, – sakė LVPA direktorius.

Iš surinktų duomenų matoma, jog Vilnius visuomet buvo šalies verslo projektų variklis – Vilniaus apskrityje daugiau kaip 200 projektų iš jų įgyvendina ir „Gazelės“.
Vardindamas LVPA klientus, tokius kaip AB „Vilniaus šilumos tinklai“, Lietuvos pramonininkų konfederacija, UAB „Innovative Pharma Baltics“, UAB „ Veika“, UAB „Kvarkas“. UAB „Flexpro“, LVPA direktorius pasidžiaugė ir Vilniaus apskrities „Gazelėmis“ – bendrovėmis „Enim“, „Lexita“, „Saulės grąža“, „IVO“ ir ko – aktyviomis LVPA partnerėmis, projektų vykdytojomis.
.


 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.