birželio
08

Norėdamos taupyti dauguma įmonių į pagalbą telksis saulę

Norint taupyti, reikia kažką keisti ar kažko atsisakyti. Tokiu principu vadovaujasi dauguma įmonių, įgyvendinsiančių priemonės „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“ projektus. Siekiant identifikuoti energijos vartojimo apimtis, nustatyti energijos vartojimo mažinimo galimybes ir numatyti atitinkamas priemones energijos vartojimo efektyvumui didinti, įmonės atliko energijos vartojimo auditus, kuriuose pateikti energijos taupymo priemonių pasiūlymai bei numatytos techninės organizacinės priemonės energijos nuostoliams sumažinti.

Viena tokių įmonių  - UAB „Kauen craft“ (buvusi UAB „Selita“ ir Ko), kurios prekinis ženklas „RASA“ yra gerai žinomas vaisvandenių prekinis vardas Lietuvoje. Įmonė veikia Kaune nuo 1993 m. Įmonės gaiviųjų gėrimų asortimentą sudaro energiniai gėrimai, sulčių gėrimai, natūraliai raugintos giros, gazuoti bei negazuoti gaivieji gėrimai ir kt. Dalį savo produkcijos įmonė eksportuoja į kaimyninių ir kitų šalių rinkas.

Atsižvelgdama į energijos vartojimo audito išvadas ir rekomendacijas, įmonė įgyvendins projektą „Atsinaujinančius energijos išteklius naudojančių energijos gamybos pajėgumų įdiegimas UAB „Kauen craft“. Projekto įgyvendinimo metu įmonė planuoja įsidiegti saulės fotovoltinę jėgainę, siekiant dalį saviems poreikiams naudojamos elektros energijos pasigaminti iš atsinaujinančių energijos šaltinių.
Kita įmonė, įsikūrusi Kauno rajone, UAB „Garlita“. Įmonė jau 40 m., specializuojasi viršutinio ir apatinio trikotažo gamyboje. Įmonėje gaminamas moteriškas, vyriškas, vaikiškas viršutinis ir apatinis trikotažas, įvairūs uniforminiai megztiniai, šalikai, kepurės bei įvairūs namų tekstilės gaminiai. Įmonė gamina megztinius policijai, muitinės pareigūnams ir  armijai pagal NATO standartus.

UAB „Garlita“, siekdama išanalizuoti technologinių procesų ir įrenginių būklę bei efektyvumą, atliko įmonės energijos suvartojimo auditą. Audito rezultatai parodė, kad didžioji dalis įmonės sąnaudų tenka elektros energijai. Atsižvelgdama į auditorių rekomendacijas, pasinaudodama Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijomis, planuoja investuoti į 150 kW galios saulės fotovoltinę elektrinę.
Primename, kad VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra, šiomis dienomis pasirašo sutartis su 50 įmonių, kurios įgyvendins priemonės „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“ projektus. Beveik visos įmonės kaip alternatyvą tradiciniams energijos ištekliams pasirinko saulės energiją.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.