liepos
24

Pagal priemonę „Naujos galimybės LT“ skirtas finansavimas

Visada daug dėmesio sulaukiančios priemonės „Naujos galimybės LT“ numatytos lėšos padidintos daugiau kaip dvigubai. Vietoj anksčiau planuotų 3 mln. eurų eksporto plėtros iniciatyvoms verslui paskirstyta daugiau kaip 6,5 mln. eurų investicijų.

Pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų priemonę „Naujos galimybės LT“ remiamos grupinės eksporto iniciatyvos – labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių produkcijai pristatyti užsienyje ar Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse parodose, mugėse, verslo misijose.

Pagal labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms skirtą trečiąjį kvietimą sulaukta 17 paraiškų, jas įvertinus finansuojama 16 projektų, jiems paskirstyta 4,416 mln. eurų ES investicijų vietoj planuotų 2,4 mln. eurų.

Pagal kultūrinių ir kūrybinių industrijų sektoriui priskirtinoms labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms skirtą ketvirtąjį kvietimą gauta 12 paraiškų, jas įvertinus finansavimas skirtas 11 projektų už 1,546 mln. eurų vietoj planuotų 600 tūkst. eurų.

Finansavimas skirtas VšĮ „Versli Lietuva“, Valstybiniam turizmo departamentui, Pramonės, prekybos ir amatų rūmams, įvairioms verslo asociacijoms ir klasterių koordinatoriams, kurie įmonėms organizuos išvykas.

Paraiškas pateikusių verslo organizacijų suburtos įmonės planuoja dalyvauti tarptautinėse parodose ir verslo misijose ES šalyse, taip pat Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Pietų Afrikos Respublikoje, Japonijoje, Kinijoje, Izraelyje, Turkijoje, Ukrainoje ir kitur. Iš viso planuojama apie 340 įvairių eksporto plėtrai skirtų renginių.

Pagal priemonę „Naujos galimybės LT“ jau įgyvendinami 248 projektai už 12,5 mln. eurų. Iš viso per 2014–2020 metų laikotarpį pagal priemonę „Naujos galimybės LT“ numatyta paskirstyti 29 mln. eurų ES investicijų.
 
Parengta pagal Ūkio ministerijos pranešimą spaudai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.