balandžio
21

Pasaulinės šventės verti ir LVPA projektų vykdytojai

Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) administruojamų priemonių projektai kupini naujų idėjų ir novatoriškų jų įgyvendinimo sprendimų, nes kūrybingumas ir inovacijos – to paties pažangos medžio šakos.

„Kūrybingumas yra būtina sąlyga kuriant inovacijas, o inovacijos yra šiuolaikinės ekonomikos varomoji jėga - be jų ne tik būtų sunku siekti pažangos, bet ir žengti tvarumo link. Įgūdžiai, idėjos, procesai – viskas susijungia, kad padėtų įgyti konkurencinį pranašumą“, − minint Pasaulinę kūrybingumo ir inovacijų dieną pabrėžia LVPA direktorius Aurimas Želvys.

Kūrybingumo ir inovacijų sanglaudos siekiama kuriant artimesnius ryšius tarp menų, verslo, mokyklų ir universitetų, gerinant jaunimo supratimą apie verslumą, ugdant inovacinius gebėjimus valstybinėse ir privačiose organizacijose.

Pasak A. Želvio, Lietuva gali pasigirti ir startuolių gausa, ir jų pasiekimais tarptautiniu lygiu. „Vadinasi, einame koja kojon su pasauliu, todėl sveikintinas Lietuvos valdžios dėmesys inovacijų ekosistemai, skaitmeninei transformacijai, žaliajai ekonomikai, didinat verslo prieigą prie finansavimo ir tuo suteikiant daugiau galimybių atsirasti inovatyviems projektams ir sprendimams“, − sako LVPA vadovas.

Anot jo, teisę švęsti pasaulinę kūrybingumo ir inovacijų dieną turi apie 1,7 tūkst. LVPA finansuojamų projektų vykdytojų. Ne tik „Eksperimentas“, „Skaitmeninių inovacijų centrai“, „Eco-inovacijos LT“, “Smart FDI”, “Inoklaster LT”, “Intelektas LT“, “Dizainas LT“  − visos LVPA skelbiamos įgyvendinamos ES investicijų priemonės susijusios su kūrybingumu ir inovacijomis, finansavimą gauna progresyvūs, perspektyvūs projektai, kurie ne tik atitinka reikalavimus, bet ir kuria pažangias, konkurencingas technologijas, priemones, įrangą, kuria „smegenų centrus“ naujoms idėjoms vystyti ir įgyvendinti.

LVPA skatina verslo ir mokslo atstovus diegti mokslo inovacijas, kurios leistų sumažinti ne tik produkcijos gamybos kaštus, bet ir gamtos taršą. Pavyzdžiui, ES investicijų priemonė „Eksperimentas“ skirta kurti naujiems gaminiams, paslaugoms ar technologijoms, atliekant mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklas, priemonės „Dizainas LT“ ar „Kūrybiniai čekiai COVID-19“−  investuoti į originalių produktų sprendimų (netechnologinių inovacijų) sukūrimą ir diegimą.

Priemonės „Eco-inovacijos“ lėšomis finansuojamos ne tik ekologinių gamybos valdymo sistemų ar ekologinio projektavimo diegimas, bet ir technologijų ar įrangos tvaresnei gamybai sukūrimas ar įsigijimas.

Pasak A. Želvio, labai svarbu ES struktūrinės paramos priemonėmis sinergizuoti kitų finansavimo šaltinių galimybes, įgyvendinant sanglaudą, investuoti net tik į infrastruktūros kūrimą, bet ir inovacijų grupių koordinatorius, nacionaliniu mastu kuriančius tvarias ir pridėtinę vertę generuojančias paslaugas. Tokie yra Lietuvos skaitmeninių inovacijų centrai, kuriems LVPA yra patvirtinusi 29,9 mln. Eur ES investicijų.

Pastaruoju finansiniu laikotarpiu MTEP krypties priemonėms pagal 707 sutartis skirtas 446 mln. Eur finansavimas.

Minint pasaulinę kūrybingumo ir inovacijų dieną, svarbu prisiminti ir  kūrybinių bei kultūrinių industrijų sektoriuje veikiančius subjektus, jų siekius kurti inovatyvius dizaino sprendimus, o tai tiesiogiai gali turėti naujo impulso ir įtakos nacionalinio verslo konkurencingumo augimui.

Inovatyvias skaitmeninimo ar žaliąsias technologijas gamyboje diegiančios, taikomąsias programas kuriančios, kitus inovatyvius sprendimus diegiančios bendrovės „Esemda“, „Intersurgical“, „Ekspla“, „Owexx“, „GLASS LT“,  „Šiaulių energija“, „Optonas“, „Softneta“, „Dagmita“ buvo tarp nominuotųjų ES „RegioStars“ apdovanojimams.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.