gegužės
17

Per vienerius metus – 148 naujos sutartys su šalies verslu skaitmeninimo projektams

Šiemet pasaulyje minima Informacinės visuomenės diena yra vedama Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) paskelbto šūkio „Spartinti skaitmeninę transformaciją sudėtingais laikais“. Pandemijos metai parodė, kad žmonių skaitmeninis raštingumas padėjo atremti milžinišką iššūkį ir perkelti darbus, verslus, paslaugas, prekybą į skaitmeninę erdvę. Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) fiksuoja, kad diegti skaitmenines inovacijas skatinusios priemonės sulaukė itin didelio pareiškėjų susidomėjimo. Per 2020-uosius iki dabar pasirašytos 148 naujos sutartys, kurių vertė 184,2 mln. Eur.

Pernai LVPA skelbė priemonių „Pramonės skaitmeninimas LT“ ir „Skaitmeninių inovacijų centrai“ kvietimus, skirtus verslo ir mokslo atstovams. Per šias priemones pareiškėjus pasiekianti ES investicijų pagalba yra nukreipta į gamybos procesų skaitmeninimą ir skaitmeninių inovacijų diegimą.

Liepą pasibaigus „Pramonės skaitmeninimas LT“ kvietimui, LVPA sulaukė 154 paraiškų, kuriomis buvo prašoma skirti 66 mln. Eur lėšų. Įvertinus paraiškas, pasirašyta sutarčių su 144 pareiškėjais, kurių projektams Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskyrė beveik 60 mln. Eur. Aktyviausiai norą skaitmeninti gamybą parodė baldų ir metalo, guminių ir plastikinių gaminių bei gėrimų ir maisto produktų gamintojai.
Kaip teigia LVPA direktorius Aurimas Želvys, Pasaulinė informacinės visuomenės diena neabejotinai yra tarp svarbiausių minimų datų, atkreipiančių dėmesį į įvairiapusį proveržį, kurio mums leidžia pasiekti šiuolaikinės technologijos.

„Šios dienos proga mums svarbu kalbėti apie klientų pasirinkimą investuoti į verslo, mokslo paslaugų skaitmeninimą. Toks sprendimas jiems padėjo lengviau atremti smogusius pandemijos iššūkius, patikimiau apsaugoti darbuotojus ir sklandžiau organizuoti gamybos procesus. Naujasis Europos Sąjungos programavimo laikotarpis atneš dar daugiau dėmesio informacinės visuomenės ir skaitmeninės ekonomikos temai. Tuo metu verslininkai, neabejojantys skaitmeninimo būtinybe, tikime, yra pasiruošę priimti visas galimybes toliau modernizuoti veiklos procesus. Stengsimės kuo operatyviau jas pasiūlyti“, – kalba A. Želvys.

Jis primena apie dar vieną priemonę – „Skaitmeninių inovacijų centrai“ – pagal kurią LVPA pernai sulaukė 11 paraiškų, iš jų teigiamai įvertino 4. Su pareiškėjais jau pasirašytos projektų finansavimo sutartys, pagal kurias skirta 17,7 mln. Eur. Šių projektų finansavimo tikslas yra skatinti investuoti į skaitmenines inovacijas, suteikiant galimybę pramonėms įmonėms gauti naujausią informaciją, ekspertinę pagalbą ir naudotis infrastruktūra ir technologijomis. Projektus vykdo UAB „Uosto verslo centras“, VšĮ „Visorių informacinių technologijų parkas“, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas, UAB „Pažangios inovacijos“.

Pagal abi minėtas priemones per 2020-uosius iki dabar pasirašytos 148 naujos sutartys skaitmeninimo projektams įgyvendinti. Bendra sutarčių suma sudaro 184,2 mln. Eur. Iš jų 77,5 mln. Eur ES finansavimas ir 106,7 mln. Eur nuosavos projektų įgyvendintojų lėšos.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.