birželio
18

Pėstiesiems, dviratininkams ir vandens turizmo mėgėjams - Vakarų Lietuva

Į šiltus kraštus galime nuskristi ir žiemą, o Lietuvos gamta ir paveldu  geriausia  džiaugtis vasarą.
Vakarų Lietuva gali pasigirti ne tik jūra.  Leidžiantis į kelionę po Lietuvos vakarinę dalį, neįmanoma neaplankyti didžiausio ir giliausio regiono ežero - Platelių.
Nuostabus kraštovaizdis paskatino įrengti atskiras turizmo trasas aplink Platelių ežerą. Šis trasų tinklas sudaro sąlygas organizuoti maršrutus, patrauklius pėstiesiems, dviratininkams ir vandens turizmo mėgėjams.
Dviračių trasa aplink Platelių ežerą jau spėjo tapti vienu populiariausių Žemaitijos nacionalinio parko turistinių maršrutų. Platelių ežerą juosiantys takai sudaro beveik 25 km. ilgio žiedinę trasą.
Investavus apie 3 mln. Eur Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšų, nutiestos naujos trasos: Platelių, Šeirės, Paplatelės, Ploštinės, Pakastuvos, Beržoro dviračių ir pėsčiųjų takai bei įrengta būtina infrastruktūra : poilsiavietės, pontoninės prieplaukos, atokvėpio vietos, mažosios architektūros elementai ir sukurtas vientisas dviračių turizmo maršrutas aplink Platelių ežerą.
Viena iš atkarpų   - Plateliai – Beržoras. Ja keliaujant aplankomi Platelių miestelyje esantys turistiniai objektai: 15 m. Siberijos apžvalgos bokštas, Platelių ežeras. Senas gatvinis  Beržoro kaimas, minimas nuo XV a. ir išsaugojęs tradicinį kraštovaizdį, yra valstybės saugoma kultūros vertybė.
Keliaudami maršrutu Beržoras – „Šaltojo karo muziejus“ pamatysite Babrungo upės ištakas, Plokštinės gamtinį rezervatą. Galiausiai atsiduriama prie Šaltojo karo muziejaus, kuris buvo įrengtas taip pat investavus ES struktūrinės fondų lėšas. Į muziejaus įkūrimo projektą investuota apie 1 mln Eur.
Jei jūsų nežavi Šaltojo karo laikotarpis ir karinė tematika, aplankykite netoliese esančias Platelių dvaro sodybą ir Bukantės dvaro sodybą. Jos  abi yra apgaubtos savo ir jose gyvenusių žmonių istorijomis ir taip pat restauruotos  panaudojus ES fondų lėšas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.