spalio
09

Planuojantiems pradėti diegti AEI – svarbiausia informacija iš LVPA

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) baigia sutarčių pasirašymo procesą su šalies verslo įmonėmis, planuojančiomis diegti atsinaujinančius energijos išteklius (AEI), kurie turi padėti mažinti energijos vartojimo intensyvumą pramonės įmonėse ir padidinti jose AEI gamybą ir vartojimą.Tuo tikslu projektų vykdytojams LVPA surengė nuotolinius mokymus, kuriuose aptarti svarbiausi projektų sutarčių vykdymo, finansavimo, pirkimų ir projektų viešinimo aspektai.

Pristatė pagrindines sutarties sąlygas

Mokymų metu Verslo skatinimo projektų skyriaus vyriausioji projektų vadovė Katažina Viktorija Rynkevič atkreipė dėmesį, kad šiame kvietime priemonės „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“ projektų įgyvendinimo trukmė yra žymiai trumpesnė – tik 18 mėnesių nuo projekto sutarties pasirašymo dienos. Sutrumpėjusi trukmė lemia išaugusią atsakomybę planuojant ir įgyvendinant projektus.

„Projekto veiklos jau galėjo būti pradėtos įgyvendinti nuo paraiškos pateikimo dienos, o jei iki šiol nėra pradėtos, tai svarbu pradėti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo projekto sutarties pasirašymo dienos“, – akcentavo LVPA atstovė.

K. V. Rynkevič išskyrė ir pagrindines sutarties, kurią projektų vykdytojai jau pasirašė arba artimiausiu metu pasirašys su LVPA, nuostatas. Viena jų – projekto metu įgytas turtas turi priklausyti projekto vykdytojui ir būti naudojamas jo veikloje ne trumpiau kaip tris metus po projekto finansavimo pabaigos labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) atveju ir ne trumpiau kaip penkis metus po projekto finansavimo pabaigos didelių įmonių atveju.

„Taip pat privaloma apdrausti ilgalaikį turtą, kuris įsigytas ir sukurtas iš projektui skirto finansavimo lėšų. Taip pat be sutikimo negalima perleisti, parduoti, įkeisti turto ar kitokiu būdu suvaržyti daiktinių teisių į turtą. Taigi tuo atveju, jei numatomas pasikeitimas, būtina informuoti LVPA“, – mokymų metu akcentavo K. V. Rynkevič.

Verslo skatinimo projektų skyriaus vyriausioji projektų vadovė pristatė ir daugiau projektų vykdytojams aktualių sutarties aspektų, kuriuos darkart peržvelgti galima paspaudus šią nuorodą.

Dėmesys finansinei, pirkimų ir viešinimo dalims

Pasirašius finansavimo sutartį su LVPA, kiekvienai įmonei yra priskiriamas ne tik projektų vadovas, bet ir finansininkas. Susirašinėjimas ir dokumentų teikimas projektų vadovui ir finansininkui vyksta per Duomenų mainų sistemą (DMS).

Vyresnioji projektų finansininkė Evgenija Grigoruk-Babičeva mokymų metu aptarė mokėjimo prašymų teikimo procesą ir jį reglamentuojančius teisės aktus. Analizavo ir kitas projektų vykdytojams aktualias temas, tokias kaip bendrąją projekto apskaitą, mokėjimo prašymų tipus bei apmokėjimo būdus.

Tuo metu Projektų ekspertų skyriaus vyriausiasis ekspertas Tomas Vitkauskas atkreipė projektų vykdytojų dėmesį į tai, kaip teisingai vykdyti pirkimus. Anot eksperto, vykdant pirkimus svarbu gerai išanalizuoti Projekto administravimo ir finansavimo taisyklių 40 skirsnį, kuriame pateikta informacija apie pirkimo vykdymą.

Taip pat LVPA puslapyje galima surasti pavyzdinius pirkimo dokumentus: sąlygas, protokolų pavyzdžius, taip pat pasiūlymo formos pavyzdžius. Naudinga peržvelgti ir infografiką, kuriame vizualiai paaiškinta, kaip vykdomi pirkimai.

Pagal šią priemonę projektus gyvendinantiems projektų vykdytojams LVPA komunikacijos specialistė Aistė Skirmantienė priminė, kad projektai turi būti viešinami dviem priemonėmis. Interneto svetainėje, jeigu projekto vykdytojas tokią turi, svarbu paskelbti informaciją apie įgyvendinamą projektą, jo tikslus ir siekiamus rezultatus. Projekto pradžioje visuomenei gerai matomoje vietoje taip pat reikia pakabinti Europos Sąjungos projektą žymintį plakatą. Viešinant projektus būtina naudoti ES investicijų ženklą su užrašu Kuriame Lietuvos ateitįProjektų viešinimo dokumentus, rekomendacijas galite rasti LVPA interneto svetainėje. Visas viešinimo priemones prieš gaminant ir skelbiant rekomenduojama suderinti su savo projekto vadovu arba LVPA komunikacijos specialistais.

Mokymų įrašą dar kartą galima peržiūrėti čia.

Visą mokymų medžiagą rasite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.