rugpjūčio
10

Pradėtos pasirašyti tęstinės priemonės „InoConnect“ sutartys

Vienas lauke – ne karys. Ypač tai aktualu įmonėms, kurios į savo verslą integruoja inovatyvius sprendimus ir siekia išlikti konkurencingomis rinkoje, savo darbo vietose įdarbindamos naujausius mokslinius pasiekimus. Tada tampa ypač svarbu pasiremti jau esančia patirtimi ir įdirbiu, esančiais plačiajame pasaulyje ir rasti tinkamus partnerius tolimesnei kelionei inovacijų proveržio link.
 
Pastarosiomis dienomis Lietuvos verslo paramos agentūroje pasirašytos jau keturios tęstinės priemonės „InoConnect“ projektų finansavimo ir administravimo sutartys. Ši priemonė ir yra skirta tarptautinės partnerystės bei tinklaveikos skatinimui, dalyvaujant Europos įmonių tinklo (EĮT) renginiuose. Keturios įmonės – UAB „3 D prototipai“, UAB „Chemcentras“, VšĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“ bei „Aiva Sistema“, pradėdamos projektus, sieks įsijungti į tarptautinius tinklus, užmegzti tarptautines partnerystes, taip skatinant mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklą.
 
UAB „3 D prototipai“, viena pirmųjų įmonių Lietuvoje, siūlančių trimačio spausdinimo ir projektavimo paslaugas ir gaminanti prototipus tiek iš plastiko, tiek iš metalo. Įmonė aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos lazerių pramonės atstovais, tačiau vien tik vidinių resursų nebepakanka, siekiant išlikti inovatyviais ir konkurencingais rinkose. Todėl įmonė, investuodama daugiau nei 10 000 Eur iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų ir vykdydama projektą „Partnerių tarptautinėm MTEP iniciatyvom 3D spausdinimo technologijų srityje paieška EĮT renginiuose“, ketina dalyvauti 3 tarptautiniuose renginiuose, ieškoti partnerių savo veiklai ir sukurti ilgalaikį bendradarbiavimą.
 
Kita įmonė, UAB „Chemcentras“ - lietuviško kapitalo įmonė, kurianti inovatyvius produktus, preparatus ir komponentus žemės ūkio bei maisto technologijų sektoriui. Aktyviai investuodama į MTEP veiklų vykdymą, įmonė pastebi, jog reikia ieškoti kitų alternatyvų, galinčių užtikrinti efektyvesnę MTEP veiklų plėtrą. Įmonė pradėdama įgyvendinti projektą „Partnerių tarptautinėms MTEP iniciatyvoms agroinovacijų ir maisto technologijų srityje paieška EĮT renginiuose“ ir investuodama  daugiau nei 9 000 Eur iš ES struktūrinių fondų, ketina dalyvauti 6 EĮT renginiuose. Dalyvaujant tarptautinių MTEPI veiklos iniciatyvų, apie kurias informaciją teikia EĮT organizacijos, renginiuose tikimasi surasti partnerių dalyvauti tarptautinėse ES MTEPI programose (SME Intrument; Horizon2020, Eureka; Eurostars; ir pan.).
 
Priemonės „InoConnect“ konkursas yra vykdomas tęstinės projektų atrankos būdu. Paraiškas galima teikti iki 2020 m. lapkričio 30 d. 
 
Daugiau informacijos apie priemonę galima rasti čia.
 

Komunikacijos skyrius
Tel. (8 5) 2109091

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.