rugsėjo
07

Priemonė „Lietuviškos kilmės gaminių persertifikavimas“. Kviečiame į mokymus pareiškėjams

Siekdama padėti  lietuviškos kilmės gaminių gamintojams pakeisti gamyboje naudojamas žaliavas ir komponentus, Ekonomikos ir inovacijų ministerija iš dalies kompensuos tokių gaminių persertifikavimo išlaidas. Tam numatyta 1,5 mln. eurų.
 
„Nuolat ieškome būdų padėti verslams spręsti šiandien kylančius globalius iššūkius. Dėl Rusijos vykdomos agresijos Ukrainoje  ir trinkančių tiekimo grandinių gamybos įmonėms tenka keisti gaminiams naudojamas žaliavas ar komponentus, o gaminius – persertifikuoti. Todėl parengėme naują priemonę, kuri leis verslui amortizuoti neplanuotas sąnaudas ir užtikrins veiklos tęstinumą“, –  sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
 
Dėl finansavimo  pagal priemonę „Lietuviškos kilmės gaminių persertifikavimas“ galės kreiptis visi ūkio subjektai, kurie veiklą vykdo apdirbamosios pramonės sektoriuje. Prioritetas bus teikiamas tais atvejais, kai keičiamos žaliavos buvo gaunamos iš Rusijos, Baltarusijos ar Ukrainos.  
 
Vienam gaminiui persertifikuoti bus kompensuojama iki 50 procentų išlaidų, bet ne daugiau nei 15 tūkst. eurų. Ūkio subjektų teikiamų persertifikuoti gaminių skaičius nėra ribojamas. Priemonę administruos viešoji įstaiga Inovacijų agentūra.  Kvietimą ketinama paskelbti šią savaitę.
 
Ekonomikos ir inovacijų ministerija nuolat vertina situaciją, kad padėtų Lietuvos verslui. Rudenį planuojama skelbti kvietimus verslui gauti ES struktūrinių fondų paramą energiją taupančių technologijų diegimui pramonės įmonėse.
Taip pat šiuo metu su Europos Komisija derinama nauja paskolų investicijoms ir apyvartinėms lėšoms finansuoti pagalbos priemonė, skirta ekonomikai remti reaguojant į  karo Ukrainoje sukeltą krizę. Krizės paveiktų įvairių sektorių įmonės jau dabar gali gauti garantijas apyvartinėms ir investicinėms paskoloms bei finansinės nuomos (lizingo) sandoriams.
Be to, verslas gali  kreiptis į „Invegą“ dėl  kitų įvairių finansinių paramos priemonių,  tarp kurių  – lengvatinės paskolos investiciniams projektams įgyvendinti, tiesioginės paskolos nuo trečiųjų šalių veiksmų nukentėjusiems verslo subjektams, taip pat eksporto kredito garantijos, individualios garantijos, portfelinių garantijų priemonės ir kt.    
 
 
Norinčius pasinaudoti priemone „Lietuviškos kilmės gaminių persertifikavimas“  Inovacijų agentūra kviečia į nuotolinius mokymus, kurie vyks š.m. rugsėjo 13 d. 10 val.  Orientacinė mokymų trukmė – 1 val.

Registravimosi į renginį nuoroda – čia

Mokymuose apie priemonės ypatumus ir reikalavimus pareiškėjams  papasakos Inovacijų agentūros Proveržio sričių departamento Inovacijų plėtros ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus programų vadovė Daiva Keršienė. Mokymų dalyviai galės klausti ir gauti atsakymus visų mokymų metu. Visa mokymų medžiaga po renginio bus paskelbta Inovacijų agentūros svetainėje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.