spalio
17

Priemonės „ECO-INOVACIJOS LT“ paraiškose atsispindi ekologinio projektavimo siekiai

Pasibaigus priemonės „Eco-inovacijos LT“ kvietimo konkursui, Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) sulaukė 27 paraiškų. Jose prašomas finansavimas būsimiems projektams yra  daugiau nei 845 tūkst. Eur, o bendra projektų vertė siekia 1,7 mln Eur.
 
„ Eco-inovacijos LT“ kvietimas didžiausio  - net 13 pareiškėjų susidomėjimo susilaukė iš Kauno įmonių, 6 - Alytaus, po 3 iš Vilniaus bei Panevėžio, kiek mažiau – iš kitų Lietuvos regionų.
 
Paraiškose 27 įmonės nurodė, jog  planuoja įsidiegti aplinkosaugos vadybos sistemas, atlikti gamybos technologinius ir aplinkosauginius auditus. 18 įmonių savo būsimų projektų veikloje planuoja ir ekologinį projektavimą.
 
Šaldytus kulinarinius pusgaminius gaminanti įmonė UAB „Liūtukas“ ir Ko – vienas iš ekologinį projektavimą numačiusių pareiškėjų. Įmonės teigimu, įgyvendinus projektą „Netechnologinių ekoinovacijų diegimas UAB Liūtukas ir ko“ būtų žymiai sumažintas sukeliamas poveikis aplinkai ir optimizuotas energijos ir žaliavų panaudojimas. Įmonės gaminiams - termiškai apdorotiems koldūnams su funkciniais priedais - būtų pritaikyti ekologinio projektavimo principai. Gaminiai būtų atnaujinti, naudojant mažiau žaliavų, o dalis jų gaminami iš beatliekių žaliavų: funkcinių komponentų, gaunamų iš jau panaudotų perdirbtų žaliavų. Uogų sėklų miltai, vaisių luobelių miltai, susidarantys kaip atlieka spaudžiamose sultyse, tačiau juos sudžiovinus ir perdirbus yra tinkami naudoti bei turtingi mineraliniais komponentais, būtų vieni iš pagrindinių produktų, skirtų naujajam žaliavų panaudojimui.
 
Priemone „Eco-inovacijos LT“ siekiama paskatinti mažas ir vidutines įmones (MVĮ) įsidiegti aplinkosaugos valdymo sistemas (AVS), atlikti gamybos technologinius ar aplinkosaugos auditus bei  projektuojant gaminius taikyti ekologinio projektavimo principus.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.