birželio
01

Projektų vykdytojų dėmesiui - kompensacinis atlyginimas gali būti finansuojamas iš ES paramos lėšų

Lietuvoje galiojantis Autorinių teisių ir gretutinių teisių įstatymas numato prievolę mokėti kompensacinį atlyginimą už pirmą kartą Lietuvoje parduodamus ir atgaminti asmeniniam naudojimui skirtus analoginius ar skaitmeninius įrenginius ir tuščias garso ir audiovizualines laikmenas. Tai apima išorinius ir vidinius diskus, USB atmintines, atminties korteles, kompiuterius, kopijavimo aparatus, CD/DVD leistuvus, mobiliuosius telefonus.  Taip pat minėtasis įstatymas numato ir kompensacinio atlyginimo susigrąžinimo galimybę, jeigu įstaigos įsigyja laikmenas profesionalioms arba neįgaliųjų reikmėms arba jei laikmenos yra išvežamos iš Lietuvos Respublikos teritorijos. Taip pat kompensacinį atlyginimą gali susigrąžinti ir asmenys, pirkdami Lietuvoje parduodamus įrenginius ir laikmenas antrą kartą.

 

Atkreipiame projektų vykdytojų dėmesį, kad, vadovaujantis minėtu įstatymu, mokamas kompensacinis atlyginimas yra tinkamos finansuoti išlaidos iš ES fondų lėšų tik tuo atveju, jei projekto vykdytojas jo nesusigrąžina.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.