balandžio
30

Savivaldybėms gatvių apšvietimui modernizuoti ir atnaujinti – 12 mln. eurų

Energetikos ministerija kviečia savivaldybes teikti paraiškas ir gauti finansavimą gatvių apšvietimo modernizavimo projektams. Tam numatyta skirti 12 mln. eurų. Atnaujinus infrastruktūrą savivaldybėms mažės išlaidos už elektros energiją ir tinklų priežiūrą, bus efektyviau naudojama elektra ir mažinamas neigiamas poveikis aplinkai.

„Startuoja nauja finansinio skatinimo priemonė, kuri skirta atnaujinti pasenusią ir neefektyvią gatvių apšvietimo sistemą miestuose ir rajonuose. Įvertinus ankstesnių priemonių patirtį, dabar taikomos itin patrauklios finansavimo sąlygos. Atnaujinta infrastruktūra reiškia, ne tik mažesnes sąskaitas už elektrą, bet ir atsakingą požiūrį aplinką ir klimato kaitą, didesnį saugumą gatvėse. Šiuo laikotarpiu – tai ir papildoma galimybė savivaldybėms skatinti ekonomiką ir didinti užimtumą“, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje viena iš strateginių krypčių yra energijos vartojimo efektyvumo didinimas. Savivaldybės gali reikšmingai prisidėti siekiant nacionalinių tikslų.
Paraiškas finansavimui gauti gali teikti savivaldybių administracijos bei savivaldybių valdomos įmonės, vykdančios gatvių apšvietimo tinklų eksploatavimo, priežiūros bei jų statybos veiklą. 

Svarbu pažymėti, kad kreiptis dėl finansavimo gali ir tos savivaldybių administracijos, kurios gatvių apšvietimo modernizavimo projektus planuoja įgyvendinti viešos ir privačios partnerystės būdu. Energetikos ministerija, skatindama savo priemone modernizuoti gatvių apšvietimą, tuo pačiu siekia pastūmėti ir viešojo bei privataus sektorių bendradarbiavimą.

Finansuojami bus tie projektai, kuriuos įgyvendinus modernizuojamose gatvių apšvietimo atkarpose galutinės energijos sąnaudos bus sumažintos ne mažiau kaip 40 proc. Finansuojama galės būti iki 50 proc. viso projekto vertės, likusią dalį investuoti turės projekto vykdytojas.

Įgyvendinus priemonę, gatvių apšvietimui bus sunaudojama mažiau elektros energijos, atitinkamai bus sumažinta aplinkos tarša. Dėl atnaujintos modernios apšvietimo įrangos ne tik pagerės miestų estetinis vaizdas, tačiau padidės gatvių apšviestumo lygis, o tai sąlygos didesnį visų eismo dalyvių saugumą tamsiu paros metu.

Paraiškos pagal paskelbtą kvietimą gali būti teikiamos iki 2020 m. rugsėjo 1 d. Projektų atranka pagal Priemonę bus atliekama tęstinės projektų atrankos būdu. Tai reiškia, kad projektai bus vertinami iš karto pateikus paraišką, nelaukiant galutinio paraiškų pateikimo termino pabaigos, todėl projektai bus pradėti įgyvendinti greičiau.

Siekdamas gauti finansavimą pareiškėjas turi užpildyti paraišką, kurios iš dalies užpildyta forma PDF formatu skelbiama Europos Sąjungos struktūrinių fondų svetainės www.esinvesticijos.lt skiltyje „Finansavimas“ prie paskelbto kvietimo teikti paraiškas „Susijusių dokumentų“. Paraiška ir jos priedai pildomi lietuvių kalba.

Išsamiau apie priemonę, paraiškų teikimo sąlygas ir aktualius dokumentus rasite https://lvpa.lt/lt/paraiskos/gatviu-apsvietimo-modernizavimas-nr.-1-1175.
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.