sausio
10

Šiaulių laisvoji ekonominė zona sieks pritraukti daugiau investuotojų

Prieš Naujuosius metus daugelis iš mūsų keliame sau tikslus. Įmonės, įstaigos - ne išimtis. Šiaulių laisvajai ekonominei zonai (LEZ) išsikeltus tikslus pasiekti padės prieš pat didžiąsias šventes pasirašyta projekto finansavimo ir administravimo sutartis pagal priemonę „SmartParkas LT“.

Projekto „Šiaulių laisvosios ekonominės zonos rinkodaros plėtra“ metu planuojama Šiaulių LEZ infrastruktūrai pritaikyti tinkamas rinkodaros priemones. Rinkodara yra skirta į atsinaujinusią Šiaulių LEZ pritraukti vykdančius mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklas (MTEPI) investuotojus.

Pagrindinis projekto tikslas – padidinti Šiaulių LEZ žinomumą, taip siekiant pritraukti užsienio investicijas. Šiam tikslui pasiekti ir buvo sumanyta įvairiomis komunikacijos priemonėmis užtikrinti Šiaulių LEZ žinomumą̨ strateginiuose užsienio rinkų segmentuose kaip itin patrauklios vietos inovacijomis bei aukšta pridėtine verte grindžiamam verslui vystyti, turimai gamybai perkelti. Taip pat kasmet pritraukti ne mažiau kaip vieną užsienio investuotoją, vykdant aktyvią investuotojų paiešką,̨ užtikrinti greitą, lankstų ir kokybišką̨ investuotojų aptarnavimą̨, sukuriant ir plėtojant investuotojų poreikius atitinkančių̨ paslaugų kompleksą. Projekto iniciatoriai jau dabar intensyviai dirba su įmonėmis iš užsienio šalių: JAV, Norvegija, Švedija, Vokietija, kurios ketina įsikurti šioje laisvojoje ekonominėje zonoje.

„Įgyvendinant projektą, tikiuosi, pavyks tinkamai ir patraukliai save pristatyti ir parodyti užsienyje. Šiaulių rajonas yra šalies šiaurės vakarinėje dalyje. Gera geografinė padėtis leidžia susipinti įvairiems sausumos keliams, todėl miestas yra patrauklus išorinių investicijų pritraukimo požiūriu“, - pasakoja UAB "Šiaulių laisvoji ekonominė zona" direktorius Artūras Klangauskas. „Čia kertasi automagistralės, vedančios į Sankt-Peterburgą, Kaliningradą, Vilnių, Varšuvą. Rajone yra gerai išvystytas geležinkelių tinklas. Netoli yra neužšąlantis Klaipėdos uostas. Rajono teritorijoje yra veikiantis krovininis Zoknių oro uostas bei vienas didžiausių šalies miestų -Šiauliai“, - pasakoja pašnekovas.

Į projektą iš Europos Sąjungos  (ES) struktūrinių fondų bus investuojama 85 tūkst. Eur.

Ekonominės zonos infrastruktūra taip pat plečiama. Šiaulių miesto savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Šiaulių laisvosios ekonominės zonos infrastruktūros plėtra“, į kurį investuojama 2 mln. Eur. Įgyvendinant projektą Šiaulių LEZ teritorijoje, planuojama sukurti ir išplėtoti esamą infrastruktūrą įrengiant du kelius, šaligatvius, atvedant dujotiekį bei įrengiant apšvietimą Šiaulių LEZ teritorijoje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.