balandžio
04

Šilumos tinklų modernizavimui prašoma 36, 6 mln. eurų

Pasibaigus Lietuvos energetikos sektoriui strategiškai reikšmingos priemonės „Šilumos tiekimo tinklų modernizavimas ir plėtra” kvietimams sulaukta rekordiškai didelio paraiškų kiekio. Šilumos tiekėjai Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA) pateikė 41 paraišką, kuriose bendra prašoma finansavimo suma siekia 36,6 mln. eurų.

Naujų šilumos tinklų klojimui, trasų sužiedinimui bei naujų vartotojų prijungimui prašoma 3,5 mln. eurų investicijų, tuo tarpu atskirų vamzdynų ruožų keitimui - 33,1 mln. eurų.

Paraiškas pateikė šilumos gamintojai iš daugelio Lietuvos savivaldybių. Daugiausiai paraiškų sulaukta iš Vilniaus (7) ir Kauno (9) savivaldybių. Paraiškas taip pat teikė Mažeikių, Klaipėdos, Šiaulių, Druskininkų, Elektrėnų, Marijampolės, Alytaus ir kitose savivaldybėse esantys šilumos gamintojai. Modernizuoti šilumos tiekimo trasas sieks „Kauno energija“, „Vilniaus šilumos tinklai“, „Klaipėdos energija“, „Šiaulių energija“, „Panevėžio energija“, „Elektrėnų komunalinis ūkis“ ir kitos įmonės iš visos Lietuvos. Įmonės ketina atnaujinti susidėvėjusius ir izoliuotus sena bei reikalavimų nebeatitinkančia šilumos izoliacija perdavimo tinklus, įrengti šiuolaikiškus ir patikimus naujus, mažinti šilumos nuostolius ir užtikrinti paslaugos tiekimą vartotojams.

Didžiausia prašoma finansavimo suma vienam projektui  yra beveik 3 mln. eurų, mažiausia – 132 tūkst. eurų.

Pagal šios priemonės ankstesnius kvietimus yra įgyvendinami 70 projektų, o investicijų suma į šilumos tinklų modernizavimą viršija 110 milijonų eurų. 33 projektai jau yra baigti, investuota daugiau nei 24 milijonai eurų. Vykdant projektus  jau yra  modernizuota daugiau nei 400 km centralizuoto šilumos tiekimo tinklų
Priemonės „Šilumos tiekimo tinklų modernizavimas ir plėtra“ tikslas yra sumažinti šilumos perdavimo tinkluose nuostolius ir padidinti šilumos perdavimo patikimumą vartotojams.
 
Daugiau informacijos:
LVPA Komunikacijos skyrius
El. paštas: [email protected]
Tel. Nr.: (8 5) 210 9091
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.