rugsėjo
07

Skirtas finansavimas pagal priemones „Expo sertifikatas LT“ ir „Naujos galimybės“

Šiandien Ūkio ministro Evaldo Gusto įsakymu produktų ir paslaugų eksportui reikalingiems sertifikatams įsigyti pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Expo sertifikatas LT“ 36 projektams įgyvendinti skirta 1,146 mln. Eurų. Taip pat labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių produkcijai pristatyti užsienyje ar Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse parodose, mugėse ir verslo misijose pagal 2014–2020 metų laikotarpio Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Naujos galimybės LT“ 17 projektų įgyvendinimui skyrė 4,22 mln. eurų.
Didžiausia parama, pagal priemonę „Expo sertifikatas LT“  - 93,92 tūkst. eurų,  skirta dantų priežiūrai, gydymui ir protezavimui skirtų inovatyvių produktų gamintojos UAB „Medicinos linija“ projektui „Medicinos prietaisų CE ženklo sertifikavimas ir kosmetikos gaminių notifikavimas“. Įgyvendinant šį projektą numatoma sertifikuoti, notifikuoti ir registruoti Kinijoje, Rusijoje ir Ukrainoje 42 UAB „Medicinos linija“ gaminamus medicininės paskirties produktus. Įgyvendinus projektą bus gauti 58 sertifikatai.
79,32 tūkst. eurų skirta vaistinių preparatų ir maisto papildų gamintojo UAB „Aurantijus“ projektui „UAB „Aurantijus“ vaistų sertifikavimas užsienio rinkose“. Šiuo projektu siekiama sertifikuoti 3 vaistinius preparatus 8 šalyse ir 5 maisto papildus 2 šalyse. Iš viso planuojama gauti 34 sertifikatus. Šiuo metu UAB „Aurantijus“ projekte numatytų sertifikuoti farmacinių produktų neeksportuoja, todėl šis projektas yra vienas iš svarbiausių įmonės eksporto plėtros etapų, užtikrinantis įmonės ilgalaikį tarptautinį konkurencingumą.
75,395 eurų paramą gavo automatizavimo ir saugos infrastruktūroms skirtų ryšio priemonių gamintoja UAB „Eldes“. Įmonė planuoja sertifikuoti 35 gaminius 6 sertifikatais, dėl kurių galės pradėti prekiauti 35 gaminiais naujose rinkose bei vykdyti plėtrą esamose rinkose. Numatyta, kad, sertifikavus gaminius, jų gamybos mastas 2017–2020 m. kasmet bus didinamas po 500 tūkst. eurų.
Pagal priemonę „Naujos galimybės“ didžiausia paramos suma – 463,63 tūkst. eurų – skirta informacinių ir ryšių technologijų sektoriui atstovaujančios asociacijos „INFOBALT“ projektui „INFOBALT narių grupinės eksporto iniciatyvos skatinimas“. Vykdant projektą bus įgyvendinami 42 renginiai: 30 mažųjų ir vidutinių įmonių grupinių verslo misijų į užsienio šalis, 2 tarptautinės parodos Lietuvoje ir 10 parodų už Lietuvos ribų. Kiekvienoje verslo misijoje ir tarptautinėje parodoje dalyvaus ne mažiau kaip 5 smulkiojo ir vidutinio dydžio verslo įmonės. Parodose bus pristatomos verslo įmonės, jų teikiamos paslaugos, gaminami produktai ar sukurti informacinių ir ryšių technologijų sprendimai, taip pat bus ieškoma naujų pirkėjų. Verslo misijose bus pristatomos įmonių verslo bendradarbiavimo ir veiklos galimybės, siekiama užmegzti naujų ryšių su užsienio šalių ūkio subjektais, supažindinama su įmonėmis ir jų produkcija.
433,56 tūkst. eurų skirta Lietuvos pramonininkų konfederacijos projektui „Lietuvos statybos, maisto technologijų ir ekologijos sektoriaus įmonių tarptautiškumo skatinimas“. Šiuo projektu statybos, sveiko maisto ir ekologiško gyvenimo būdo prekes ir paslaugas teikiančios labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės bus skatinamos ieškoti naujų užsienio rinkų bei plėsti esamas rinkas. Vykdant projektą planuojama pristatyti 13 įmonių ir jų produkciją 31 tarptautinėje parodoje. Parodos, kurių tematika susijusi su Lietuvos statybos, maisto technologijų ir ekologijos sektoriais, vyks Suomijoje, Norvegijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje ir Baltarusijoje.
392,95 tūkst. eurų parama skirta ir kitam Lietuvos pramonininkų konfederacijos projektui „Lietuvos statybos ir kraštovaizdžio tvarkymo sektoriaus įmonių tarptautiškumo didinimas“. Per šio projekto įgyvendinimo laikotarpį planuojama pristatyti 6 įmones ir jų produkciją 24 statybos ir kraštovaizdžio tvarkymo tarptautinėse parodose Lietuvoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Vokietijoje.
Pagal priemonę „Naujos galimybės LT“ parama taip pat skirta Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijai, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijai, Lietuvos maisto eksportuotojų asociacijai (LitMEA), Lietuvos verslo konfederacijai, Nacionalinei SPA asociacijai, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmams, Rytų Europos partnerystės ir investicijų asociacijai, valstybės įmonei Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmams ir VšĮ „Versli Lietuva“.

Priemonės "Expo sertifikatas LT" finansuojami projektai

Priemonės "Expo sertifikatas LT" rezerviniai  projektai


Priemonės "Naujos galimybės" finansuojami projektai

Parengta pagal Ūkio ministerijos informaciją

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.