lapkričio
20

Po ES investicijų - daugiau galimybių pumpurinėms įmonėms

Šiandien, lapkričio 20 d., Kauno rajone atidaromas slėnio „Nemunas“ Komunikavimo ir technologijų perdavimo centras (KTPC) . 2011 m.  pasirašyta  trišalė sutartis tarp VšĮ  Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA), Aleksandro Stulginskio universiteto bei Ūkio ministerijos, po kurios pradėtas įgyvendinti universiteto inicijuotas projektas. Į  projektą  - „Integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) „Nemunas“ KTPC ir jo infrastruktūros sukūrimo II etapas: KTPC infrastruktūros ir materialinės bazės formavimas“ iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investuota šiek tiek daugiau nei 2 mln Eur.

Projektas

Įgyvendinant projektą, slėnyje „Nemunas“ sukurta inovacijų paramos sistema, skirta mokslo ir verslo bendradarbiavimo tinklams ir inovacinei veiklai plėtoti, t.y., sukurti ir išplėtoti efektyviai veikiančią komunikavimo ir technologijų perdavimo infrastruktūrą, kuri užtikrintų mokslo ir verslo bendradarbiavimą. Projektas prisidėjo prie Integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) „Nemunas“ plėtros programos tikslų ir uždavinių įgyvendinimo. Pagrindinis universtiteto vykdyto projekto tikslas -  sudaryti sąlygas verslo įmonėms bendradarbiauti su mokslo ir studijų institucijomis.
 LVPA administruoto  projekto metu slėnio „Nemunas“  teritorijoje nutiesti lauko inžineriniai tinklai, skirti čia įsikursiančioms naujoms, inovatyvioms įmonėms, kurios vykdys inovatyvią ir moksliniais tyrimais pagrįstą veiklą.

Pumpurinės įmonės

Šiame centre bus užtikrinta Slėnio dalyvių partnerystė, organizuojamos praktinės sąveikos grandys, sudaromos sąlygos pumpurinių įmonių steigimuisi, sukurtos palankios sąlygos inovacijų kūrimui įmonėse, teikiamos konsultacijos ir vykdomi mokymai, mokslo pasiekimų bei produktų viešinimas bei suteikiama pagalba komercializuojant mokslinius tyrimus. Slėnyje užtikrintas aktyvesnis verslo ir mokslo bendradarbiavimas, technologijų perdavimas ir nuolatinė inovacijų paramos sistema.
Pumpurinės įmonės,  įprastai įsikuria mokslo įstaigose.  Tokia įmonė gali atsirasti kai universiteto  doktorantūros metu  studentas sukuria komercinei veiklai tinkamą metodiką ir jos pagrindu vėliau įsteigia nedidelę vieno ar kelių asmenų komercinę įmonę. Paprastai universitetai aktyviai palaiko tokią veiklą, iš anksto sutartam laikotarpiui suteikdami besikuriančiai įmonei savo patalpas, leisdami naudotis technine įranga ir universiteto duomenimis, pavyzdžiui, mokslinių tyrimų rezultatais. Įmonei sustiprėjus, ji pradeda už viską susimokėti pati. Kuomet tokioms nedidelėms įmonėms pradeda labiau sektis, jas paprastai siekia įsigyti stambesnės įmonės ar korporacijos.

Nemuno slėnis

Slėnis „Nemunas“ – tai integruotas mokslo, studijų ir verslo centras, kurio tikslas – sutelkti žemės, miškų ir maisto ūkio mokslinių tyrimų, studijų ir imlaus žinioms verslo potencialą, sukurti bendrą bei tinklinę infrastruktūrą, kryptingai prisidėti prie žemės, miškų ir maisto ūkio plėtros, verslo-mokslo ryšių stiprinimo, žinių ekonomikos kūrimo, Lietuvos ūkio konkurencingumo tarptautiniu mastu stiprinimo.
Slėnį Nemunas įsteigė 19 mokslo, studijų ir verslo subjektų:  trys aukštosios mokyklos, aštuoni mokslo institutai ir aštuoni verslo subjektai.
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.