liepos
30

Solidaus amžiaus Klaipėda jaunėja padedant ES investicijoms

Didelio potencialo augantis savitas miestas, šalies jūros vartai, investuotojų taikinys Klaipėda mini 769-tuosius gimimo metus. Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) sveikina miestą, kuris pasižymi ir ES investicijų gausa.

LVPA skaičiuoja, kad vien tik Klaipėdos mieste kartu su LVPA pagal visas administruojamas priemones įgyvendinti ar tebevykdomi 95 projektai, kurių bendra vertė siekia 82,6 mln. Eur. Jiems finansuoti skirta beveik 44 mln. Eur ES investicijų iš 2014−2020 m. finansinio laikotarpio biudžeto.

Miesto projektams skirtas finansavimas sudaro bemaž du trečdalius viso Klaipėdos regiono agentūros finansuojamiems projektams tenkančių ES investicijų, kurių yra beveik 74 mln. Eur.

Pasak LVPA direktoriaus Aurimo Želvio, strategine geografine padėtimi ir ekonomine svarba išskirtinis Klaipėdos miestas turi specifinį jūrinį verslą, laisvąją ekonominę zoną (LEZ), valstybinės reikšmės energetikos objektus, čia itin aktyviai plėtojama žalioji energetika – vėjo jėgainės, yra sąlygos veikti visiems verslams.

„Klaipėda – pirmasis miestas, kuriantis elektrinį autobusą ir baterijų jam įkrovimo sistemą. Tai yra LVPA finansuoti projektai. Prie miesto gerovės LVPA prisideda ES investicijomis finansuodama ir kitus jo klestėjimą skatinančius projektus, kad svarbus logistikos centras, kuriame sueina visų rūšių transporto keliai, nuolat gerinama infrastruktūra ir toliau darytų uostamiestį patraukliu vietos bei užsienio investuotojams kurti ir plėsti verslą“, – kalba A. Želvys.

LVPA Klaipėdos LEZ projektams per pastarąjį besibaigiantį finansavimo laikotarpį skyrusi beveik 5,5 mln. Eur ES investicijų, miesto skirstomųjų ir magistralinių šilumos tinklų rekonstravimui – 8,063 mln. Eur.

Uostamiestyje kartu su LVPA vykdytiems ar tebevykdomiems mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) 13 projektų skirta daugiausiai ES investicijų − 17,9 mln. Eur, 22 energetikos projektams skirta 15,02 mln. Eur, 59 verslo projektams – 10,4 mln. Eur, vienam turizmo projektui – 556 tūkst. Eur ES investicijų.

Kartu su LVPA Klaipėdos mieste vykdyti 57 projektai, kuriems skirta 15,1 mln. Eur, jau baigti, 38 sutartys - įgyvendinamos, joms skirtas 28,8 mln. Eur finansavimas.

Mėmeliu gimęs seniausias ir trečias pagal dydį Lietuvos miestas dar vieną gimtadienį šį savaitgalį švęs teatralizuotais renginiais, mugėmis, tradicinėmis Klaipėdos kultūros magistro vardo suteikimo iškilmėmis, iškilminga vėliavos pakėlimo ceremonija, koncertais.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.