sausio
18

Sveikatingumo klasteris meta naujus tinklus nariams, idėjoms, žinomumui

Šią savaitę VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūroje (LVPA) pradėtos pasirašyti  priemonės „Inoklaster LT“ sutartys. Priemonės „Inoklaster LT“  tikslas – skatinti įmonių bendradarbiavimą vykdant mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros (MTEP)  ir inovacijų  veiklas.

Vienas, iš pasirašančių sutartį, klasteris  „iVita“  kuriantis aukštos kokybės bei didelės pridėtinės vertės sveikatingumo produktus ir paslaugas, didinančias žmonių saugumą, jų veiklos efektyvumą, prisideda prie prevencijos, visuomenės edukacijos bei sveiko gyvenimo būdo įpročių ugdymo.

Sveikatingumo klasterį „iVita“ sudaro 14 stiprių ir kompetentingų organizacijų, tarp klasterio narių tokios žinomos įmonės kaip: UAB „Audimas“, UAB „G Sport“, AB „Ortopedijos technika“, Lietuvos sporto universitetas ir kitos.

Klasteris, derindamas savo narių kompetencijas: šiuolaikinių tekstilės technologijų bei išmaniosios tekstilės panaudojimą, efektyvaus maisto priedų ir papildų panaudojimo skirtingose sveikatingumo srityse žinias ir patirtį, mechanikos, biomechanikos ir fiziologijos mokslų žinių bazę,  inžinerinių sprendimų patirtį, reabilitacijos priemonių panaudojimą, gali kurti sveikatingumo produktus, orientuotus į aktyvų gyvenimo būdą, saugumą, sportą, reabilitaciją, prevenciją.

Viena iš pagrindinių visų Lietuvos klasterių problemų - klasterių dydis ir naujų tarptautinių santykių kūrimas, siekiant ekonominių tikslų klasterio nariams, pagal priemonę „Inoklaster LT“ įgyvendinamo projekto nauda -  klasterio žinomumo, narių skaičiaus, inovacinio potencialo padidėjimas ir naujų tarptautinių santykių sukūrimas, siekiant naujų bendradarbiavimo galimybių ar ekonominės naudos klasterio nariams.

Projekto metu sveikatingumo klasterio iVita koordinatorius, UAB „De Futuro“, vykdys veiklas, susijusias su naujų narių pritraukimu, žinomumo ir matomumo didinimu, įsitraukimu į tarptautinius tinklus, tarpusavio bendradarbiavimo, informacijos sklaida, ryšių gerinimu, klasterio gyvybingumo bei MTEP ir inovacijų veiklų skatinimu.

Projekto „iVita žinomumo ir tinklų plėtra (InterGates)“ įgyvendinimo metu planuojama investuoti 41 tūkst. Eur iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Klasterio koordinatorius – UAB „De Futuro“  jau yra įgyvendinęs du projektus susijusius su klasterio veikla pagal priemonę „Inoklaster LT“, bei  projektą „Intelektualių dėvimų jutiklių sistema žmogaus sveikatingumo stebėsenai (iMON)“ pagal priemonę „Intelektas LT“, kuriame dalyvavo kaip partneris.


Komunikacijos skyrius
(85)2034866

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.