liepos
26

Trūkumo ir problemų sprendimai įmonių projektuose

Balandžio mėnesį pradėti įgyvendinti priemonės „Dizainas LT“ projektai. Ambicingi, inovatoriški ir įrodantys, jog verslas, radęs problemą, ieškodamas jos sprendimo būdų gali mąstyti ir kūrybiškai.

UAB „3D prototipai“, UAB „Ars Lab“, UAB „Consultus magnus“ ir UAB „Techrenta“, pirmosios įmonės užbaigusios projektus.

UAB „3D prototipai” – viena pirmųjų įmonių Lietuvoje užsiimanti prototipų gamyba, siūlanti skirtingas 3D spausdinimo ir projektavimo paslaugas. Įmonės projekto tikslas yra padidinti įmonės produktų patrauklumą, paklausą bei įmonės produktyvumą, sukuriant naujus dizaino sprendimus trims skirtingiems produktams.

Pavyzdžiui - portabiliam dviračių tramplinui. Tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje yra didelė kalnų dviračių mėgėjų bendruomenė, kuri nuolat auga. Lietuvos jaunimo tarpe auga susidomėjimas kalnų dviračių sporto šaka, tačiau tam nėra tinkamų sąlygų. Norėdama paskatinti jaunimą užsiimti šia sporto šaka ir didinti jaunimo užimtumą, įmonė planuoja sukurti portabilų dviračių tramplyną, kuris būtų lengvai išardomas ir sudedamas į lagaminėlį, todėl jį būtų galima nešti nedideliu atstumu į norimą lokaciją ar transportuoti automobiliu. Tai leistų vartotojams naudotis šiuo produktu ten kur jie nori. Taip pat šis tramplinas būtų gaminamas iš natūralios faneros, todėl konstrukcija būtų itin lengva ir tvirta. Saugumui padidinti visi tvirtinimo elementai bus gaminami iš plieno.

Kiti įmonės produktai, kuriuos norima kurti -  konferencinės vaizdo kameros dizainas, inovatyvaus elektroninių jungčių surinkimo įrankio dizainas bei laiko matavimo sistema sportuojantiems.

Kita įmonė iš keturių - UAB „Techrenta“. Nors įmonė yra jauna ir neseniai pradėjo žengti pirmus žingsnius žemės ūkio technikos nuomos sferoje, bet turi aiškų tikslą – tapti stabilia ir patikima įmone. Įmonės pagrindinis tikslas – darbų kokybė ir operatyvumas. Įmonė teikia žemės ūkio įrangos ir padargų nuomos paslaugas su operatoriumi ir pilna technikos priežiūra. Klientų poreikių tenkinimui buvo pradėta vykdyti ir nauja veikla – pradėtos teikti žemės ūkio darbų atlikimo paslaugos.

Įmonės darbuotojai pastebėjo sparčiai didėjantį žemės ūkio technikos nuomos paslaugos poreikį. Kadangi klientai ne visada žino tiksliai kokios technikos konkretiems darbams atlikti jiems reikia, dažnai būtinos konsultacijos, kurių metu nustatomas atliekamų darbų pobūdis, kliento poreikiai. Siekiant naudotojams pateikti paprastesnį būdą išsirinkti bei išsinuomoti reikiamą techniką, bei pagerinti paslaugos teikimo procesą atsirado tikslas sukurti naują paslaugos dizainą. Klientai interneto svetainėje galėtų: atsakę į pateikiamus klausimynus išsirinkti poreikius atitinkančią techniką, gauti komercinį pasiūlymą paslaugos teikimui, matyti pasirinktos technikos vieneto užimtumo kalendorių, užsisakyti paslaugą rezervuojant techniką pasirinktam laikui, apmokėti užsakymą, gauti su paslauga susijusius dokumentus (sutartį, sąskaitą ir pan.).

Šio projekto metu buvo norima pakeisti paslaugos teikimo schemą, kad ji būtų labiau patogesnė galutiniam naudotojui. Nauja paslauga bus prieinama naudotojui interneto svetainėje. Pasak, įmonės paslauga taps prieinama platesnei tikslinių naudotojų grupei, atsiras daugiau aiškumo, klientai galės efektyviau planuotis savo laiką ir darbus.
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.