vasario
24

UAB „Endobiotech“ direktorė p. V. A. Budrienė: tik nedidelė augalų dalis yra ištirta

Pluoštinės kanapės, gelsvės, dilgėlės ir kiti augalai yra ir gali būti plačiai panaudojami moksliniais tikslais. Tai - visiškai nauja ir inovatyvi perdirbamosios pramonės šaka Lietuvoje, gaminanti aukštos vertės, pasaulinę paklausą turinčius funkcionaliuosius augalinės kilmės ingredientus, taikant inovatyvias technologijas, pagrįstas mokslinių tyrimų bei eksperimentinės plėtros (MTEP)  veiklomis bei skatinančias šias veiklas Lietuvoje.
Tokią viziją turi ir įgyvendina UAB „Endobiotech“, Danijos įmonių grupės įmonė, įsteigta 2014 m. Prienuose. Nuo įkūrimo pradžios įmonė specializuojasi pluoštinių kanapių  ir kitų augalų perdirbimo į vertingas maistines ( aliejų, baltymus, maistines skaidulas) bei biologiškai aktyvias (fitokanabinoidus, polifenolinius junginius) medžiagas technologijų kūrime, tyrimuose, pluoštinių kanapių kitų augalų produktų bei gaminių prototipų kūrime ir gamyboje. 
Funkcionalių augalinės kilmės ingredientų pramonės šakos atsiradimas Lietuvoje turės reikšmingą įtaką kitiems Lietuvos pramonės bei žemės ūkio sektoriams: sukūrus tokius ingredientus, maisto pramonės įmonės galės orientuotis į aukštos pridėtinės vertės funkcionalaus maisto gamybą, farmacijos bendrovės turės galimybę kurti naujus maisto papildus, o ateityje ir medikamentus, ūkininkai, užuot auginę įprastinę žemės ūkio produkciją,  turės alternatyvą auginti aukštos pridėtinės vertės botanines žaliavas.
„Vertinant milžinišką botaninių žaliavų įvairovę, tik nedidelė jų dalis yra išsamiai ištirta ir dar mažiau botaninių augalų rūšių perdirbama pramoniniu būdu,  todėl įžvelgiam labai geras perspektyvas šioje srityje sukurti ir komercializuoti naujus preparatus ir funkcionalias medžiagas iš botaninių žaliavų“, – sako įmonės direktorė p. Vida Audra Budrienė.
UAB „Endobiotech“ nusprendė vystyti MTEP veiklas siekiant sukurti naujus funkcionaliuosius ingredientų produktus ir gamybos technologijas iš botaninių žaliavų bei fitokanabinoidų preparatus iš pluoštinių kanapių lapų ir žydinčių dalių bei kitų augalų.
„Augalai pilni paslapčių, – pastebi p. Budrienė, -  pavyzdžiui gal ir  nustebsite, bet serbentų pumpurų ekstrakto kvapas nuostabus, kasdienoje į tai tikrai neatkreipiame dėmesio.“
Jau kurį laiką įmonė, bendradarbiaujanti su Kauno technologijos universitetu, augalų paslaptis stengsis atskleisti tyrimais investuojant 1,4 mln. Eur iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.
Projektas „MTEP infrastruktūros įdiegimas inovatyvioms botaninių žaliavų biorafinavimo technologijoms ir funkcionaliesiems ingredientams iš jų kurti ir įdiegti“ įgyvendinamas pagal priemonę „Smartinvest LT+“.


Komunikacijos skyrius
(85) 2034866

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.