gruodžio
16

UAB „Rūta“: šokoladui pagaminti reikia proto, meilės ir darbo.Vos įžengus į nuo 2012 m. UAB „Rūtos“ puoselėjamą šokolado muziejų pasitinka didžiulis kakavmedis. Muziejaus gidė paaiškina, kad mokslinis šio augalo pavadinimas – Theobroma cacao. Išvertus iš graikų kalbos theobroma reiškia „dievų valgį“.

Šiandien iš kakavos pupelių gaminami saldumynai yra prieinami kiekvienam, tačiau retam tenka pamatyti, ko reikia, kad saldėsiai pasiektų parduotuvių prekystalius. UAB „Rūtos“ gamybos direktorius Rimantas Gluodas, 1913 m. įmonę įkūrusio Antano Gricevičiaus proanūkis, sako, kad pagaminti šokoladui reikia trijų dalykų – proto, meilės ir darbo. Rimanto žodžiais įsitikiname patekę į gamybos cechą, kur modernius įrenginius prižiūri daugelį metų įmonėje dirbantys, humoro jausmo nestokojantys darbuotojai.

Užkandžius „Greenz“ be pridėtinio cukraus į dėžes pakuojanti Asta juokauja, kad visą dieną sukantis tarp saldumynų ir pačiai kyla pagunda pasmaližiauti.Sveikuoliškų saldumynų „Greenz“ linija buvo išleista įgyvendinus Europos Sąjungos investicijų projektą „Funkcionaliojo maisto, skirto skirtingų žmonių grupių specifiniams poreikiams tenkinti, prototipų kūrimas“.

Natūralūs saldumynai gimė iš verslo ir mokslo partnerystės – UAB „Rūta“ bendradarbiaudama su UAB „Mėlyne“ bei LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslininkais sukūrė inovatyvią funkcionalių gaminių liniją, pritaikytą sveikos mitybos įpročius propaguojančių vartotojų poreikiams. „Kaip gamintojai, mes savo sritį išmanome geriau, o mokslininkai geriau išmano savo. Apjungus mokslininkų žinias ir mūsų gamybinę patirtį, išeina puikūs rezultatai,“ sako UAB „Rūtos“ inovacijų vadovė Rūta Gilaitienė.„Greenz“ saldumynai yra ne tik natūralūs, be pridėtinio cukraus, bet ir praturtinti naudingomis medžiagomis. Vaikams ir paaugliams skirta produkcija papildyta kalciu ir vitaminu D, sportuojantiems – žirnių baltymais, aktyvia protine ir fizine veikla užsiimantiems – magniu, o į moteris orientuoti produktai praturtinti folio rūgštimi.„Ši produkcija yra pelniusi keletą svarbių apdovanojimų. Tarp įsimintiniausių - „AgroBalt 2018“ apdovanojimas už inovatyvumą bei „Rinkis prekę lietuvišką 2018“ medalis,“ – džiaugiasi UAB „Rūtos“ inovacijų vadovė.Paklausti, kodėl UAB „Rūta“ nusprendė kurti inovatyvius produktus, vadovybės atstovai teigia, kad inovacijos yra labai svarbi įmonės tapatybės dalis.

„Inovacijos saldainių gamyboje mums suteikė išskirtinumo, padidino mūsų konkurencingumą,“ – sako R. Gilaitienė.
Jai antrina ir R. Gluodas: „Rūta“ pastaruosius 20 metų išsiskyrė tuo, kad nieko nekopijavo, o kūrė savo veidą. Norėjome ne tik uždirbti, taip pat būti įdomūs. Dabar turime daugiau nei 800 skirtingų gaminių.“UAB „Rūtos“ gamybos direktorius teigia, kad ES investicijos ženkliai palengvino inovacijų diegimą įmonėje. Pasak R. Gluodo, UAB „Rūta“ visada turėjo originalių idėjų, tačiau jų realizavimas reikalavo didelių finansinių išteklių. ES investicijos suteikė galimybę įgyvendinti daugiau projektų nei būtų pavykę naudojant vien įmonės lėšas. Be to, įveiklinus ES investicijas pavyko greičiau pritaikyti daugelį inovacijų įmonės veikloje, o tai – itin svarbu norint būti pirmiems, išskirtiniams.UAB „Rūtos“ inovacijų vadovė R. Gilaitienė sako, kad įmonė turi ir daugiau planų ir yra jų įgyvendinimo procese.

Nors tradiciniai šokolado gaminiai išlaiko savo populiarumą, vis daugiau vartotojų domisi natūraliais produktais be pridėtinio cukraus. Saldumynų liniją „Greenz“ UAB „Rūta“ eksportuoja į užsienio šalis ir vysto naujų produktų gamybą - parduotuvių lentynas greitu metu pasieks nauji „Greenz“ gaminiai, skirti vaikams.Sveikuoliškų saldumynų linija buvo sukurta pasinaudojus ES investicijomis pagal moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai (MTEP) skirtą investicijų priemonę „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“. Šiuo metu Lietuvos verslo paramos agentūra kviečia teikti paraiškas ES investicijoms MTEP projektų įgyvendinimui gauti pagal priemonę „Eksperimentas. Daugiau informacijos apie priemonę galite rasti čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.