lapkričio
24

Užsienio investuotojams – lankstesnis paraiškų ES fondų lėšoms gauti pateikimas

Užsienio investuotojams, ketinantiems kurti naują ar plėsti esamą mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros infrastruktūrą Lietuvoje, bus taikoma tęstinė projektų atranka pagal Ūkio ministerijos administruojamą priemonę „SmartInvest LT+“. Tą numato finansų ministro įsakymu pakeistos „Projektų administravimo ir finansavimo taisyklės“. Tokia projektų atranka iki šiol buvo taikoma tik mažiems, nesudėtingiems vienarūšių veiklų projektams.

Vykdant tęstinę projektų atranką, jų pateikimas nebus apribotas griežtai apibrėžtu terminu. Nauja tvarka užtikrins lankstesnį užsienio investuotojų paraiškų pateikimą, kadangi jie  nebus priversti skubėti pateikti jų iki tam tikro termino ar, jam pasibaigus, laukti naujo kvietimo. Tęstinė atranka suteiks galimybę  susikoncentruoti į projekto parengimo kokybę.
 
Taisyklių pakeitimai taip pat padės siekti didesnio įgyvendinamų projektų skaidrumo ir aktyvesnio gyventojų įsitraukimo. Nuo šiol įgyvendinančioji institucija, gavusi pranešimą dėl netinkamo projekto įgyvendinimo ir įvertinusi gyventojų nurodytas aplinkybes, ne tik atliks patikrą projekto vietoje, bet ir sudarys galimybę informavusiam visuomenės atstovui dalyvauti joje.
 
Be to, taisyklių pakeitimais siekiama skaidresnio mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei mokslininkų kvalifikacijos tobulinimo projektų atrankos proceso. Tokių projektų vertinimą nuo šiol galės atlikti ekspertų grupės, kurių atrankai nustatyti nešališkumo reikalavimai, o ekspertų grupės sudėtis skelbiama viešai.
 
Įsigaliojus pakeitimams, netiesioginės išlaidos visiems projektams bus apmokamos tik pagal fiksuotą normą, tuo būdu gerokai palengvinant projektų vykdytojų atsiskaitymą už projektų administravimo išlaidas.
 
Šios taisyklės nustato ES investicijomis finansuojamų projektų įgyvendinimo tvarką 2014-2020 m. laikotarpiui.
 
Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių pakeitimus galima rasti čia.

LR Finansų ministerijos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.