birželio
21

Vaisių ir daržovių trintuvų kūrėjų tikslas – pagerinti žmonių mitybą viešosiose erdvėse

Jei gyvenate sveikai, tirštą bei sotų vaisių ar daržovių gėrimą, kitaip mielai vadinamą glotnučiu, tikrai įtraukiate į savo racioną. Daugelis turime tokį gėrimą gaminantį trintuvą savo namuose. Tačiau, juk būtų be galo patogu viešosiose vietose šalia kavos aparatų rasti ir trintuvų. Tereiktų pasirūpinti tik savo gertuve.

Šiuo patogumu pasirūpinti planuoja UAB „Millo appliances“. Įmonė pasirašė projekto „Vaisių ir daržovių trintuvo, pritaikyto masiniam naudojimui ir viešosioms erdvėms, prototipo sukūrimas“ įgyvendinimo sutartį su VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra.

Nutukimas tampa vis didesne problema. Pasaulinės sveikatos organizacijos teigimu, kas trečias suaugęs žmogus turi antsvorio problemų. Viena iš nutukimą lemiančių priežasčių - netinkama mityba. Dažniau vartojama greito maisto, o vaisių ir daržovių suvartojama per mažai.

UAB „Millo appliances“ įgyvendinamo projekto tikslas - pagerinti žmonių mitybą viešosiose erdvėse: mokslo įstaigose, biuruose, sporto klubuose. Kuriamas vaisių ir daržovių trintuvas, tinkamas viešosioms erdvėms, tai į baldus integruotas variklis su magnetine sankaba, kurio matoma dalis yra tik lygus jutimui jautrus stikliukas. Maisto kokteiliai plakami, o vėliau vartojami iš specialiai tam pritaikytų asmeninių gertuvių. Viešose vietose pasigaminami kokteiliai galėtų tapti puikia alternatyva dabar taip dažnai vartojamam, tačiau sveikatai kenksmingam greitam maistui.

Pasak įmonės, tokie kokteiliai būtų lengvai prieinami ne namuose, greitai paruošiami, nepaliktų daug netvarkos bei naudingi sveikatai.

Įmonės vizijoje - miestų centruose kuriami vaisių ir daržovių trintuvų laisvai prieinami prieigos taškai.

Į projektą, pagal priemonę „Intelektas. Bendri mokslo – verslo projektai“ bus investuojama 193 tūkst. Eur iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Bendra projekto išlaidų suma 285 tūkst. Eur. Projektas bus įgyvendinamas su partneriu – Kauno technologijos universitetu.
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.