lapkričio
12

Verslo dieną – LVPA linkėjimai augti, tobulėti ir stiprėti

Statistikai teigia, kad Lietuvos verslas, kuriame dirba per 1,112 mln. žmonių, sukuria apie 74 proc. visos šalies bendrosios pridėtinės vertės.

Šešioliktąjį kartą minint Verslo dieną Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) sveikina esamus bei potencialius savo partnerius, siekiančius ES finansavimo pažangiems projektams, sėkmingai juos vykdančius ir tuo kuriančius pridėtinę vertę.

“Mūsų klientai – smulkios, vidutinės ir didelės verslo įmonės neleidžia mums atitrūkti nuo praktinių dalykų, skatina mokytis būti greitu, efektyviu partneriu, imliu produktyvumui ir pokyčiams. Iš projektų matome, kur link jis juda, kaip keičiasi, kokie jo poreikiai, todėl būdami tame kelyje jo patarėju, pagalbininku esame suinteresuoti verslo sėkme”, − teigia LVPA direktorius Aurimas Želvys.

Pasak A. Želvio, padėdama įgyvendinti ES investicijomis finansuojamus projektus, LVPA siekia bendro tikslo sukurti pajėgumus, kad Lietuvos verslas galėtų būti globalus, konkurencingas, inovatyvus, o agentūra kaskart įrodytų esanti patikimas ir profesionalus projektų valdymo verslo aptarnavimo centras, kurio sprendimai tiesiogiai padeda Lietuvos ekonomikai.

Pagalba augina paraiškų skaičių  
                  

2014−2020 m. ES finansiniu laikotarpiu LVPA pagal skelbtus kvietimus yra gavusi 7951 paraišką, su projektų vykdytojais sudarytos 3377 sutartys. Nemažai vykdytojų įgyvendino ar tebetęsia po 2 ir daugiau projektų.

Agentūros duomenimis, šiandien užbaigti 1600 verslo projektai, dar 1700 įgyvendinami. Planuojama, kad per 1000 naujų sutarčių bus sudaryta kitų metų pradžioje pagal “Kūrybinių čekių”, “SmartInvest LT+” „E. komercija“ kvietimus, kuriems pateiktas rekordinis kiekis paraiškų dabar yra intensyviai vertinamas.

LVPA vadovas A. Želvys pabrėžia, kad kiekvienam kvietimui agentūra rengia mokymus verslo atstovams, galimiems pareiškėjams, kad jiems būtų lengviau pasirengti teikti paraiškas, siekiant ES lėšų projektams.

Šiemet nuotoliniai seminarai apie ES investicijų galimybes ir būsimojo finansinio periodo perspektyvas buvo surengti visuose Lietuvos regionuose, kartu su regionų Pramonės, prekybos ir amatų rūmais bei Regionų plėtros tarybomis.

Dešimčiai gyventojų – viena įmonė

Viešojoje erdvėje sklandant diskusijoms, ar lietuviai yra verslūs, Lietuvos statistikos departamentas pataria remtis statistika.

2020 m. šalyje veikė 278,6 tūkst. nefinansų įmonių. Tarp jų 9510 – individualios įmonės, 185 824 – fiziniai asmenys, užsiimantys individualia veikla. Statistikai teigia, kad dešimčiai Lietuvos gyventojų tenka viena įmonė.

Šalyje vyrauja smulkios įmonės, kuriose dirba iki 9 darbuotojų – tokių 2020 m. buvo 263 583. Tik 386 bendrovėse pernai dirbo daugiau nei 250 darbuotojų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.