balandžio
19

Verslo įmonės įrodys: Lietuva - inovacijų šalis

Ambicingi, kuriantys inovacijas, savo idėjomis žengiantys keliais žingsniais priekyje: tokių jaunų kūrėjų Lietuvoje  ne vienas ir ne du. UAB „IT sistemos“ - vieni tokių, savo inovatoriškumą pagrindžiantys net trimis priemonės „Dizainas LT“ projektais.

Pirmasis projektas,  praktiškas ir naudingas visiems,  bent kartą gyvenime nesidžiaugusiems viešo tualeto švara.   Įmonė atlieka baigiamuosius darbus kuriant personalo informavimo apie nešvarius tualetus įrenginį. Tokie įrenginiai būtų įrengiami viešo naudojimo tualetuose: prekybos centuose, degalinėse, restoranuose ir t.t. Sistema registruoja kliento mygtuko paspaudimą ir informuoja atsakingą  personalą apie būtinybę sutvarkyti ar išvalyti tualetą.

Kadangi įrenginys šiuo metu yra prototipo stadijoje, jo komercializavimui būtina sukurti patrauklų, ir paprastą naudojimuisi korpuso dizainą, informacinio stendo dizainą. Būtent tai UAB „IT sistemos“  ketina padaryti investuojant  10 tūkst.  Eur iš Europos Sąjungos fondų.

Vykdydami antrąjį projektą, įmonė siekia patobulinti aklųjų riedulio – golbolo žaidimą. Šiuo metu įmonė kuria golbolo kamuolio metimo jėgos ir pasiskirstymo plokštumoje matavimo stendą. Stendas matuos žaidėjo išmesto kamuolio jėgą (greitį) ir metimo zoną vartų plote. Rezultatas pateikiamas vaizdine forma švieslentėje ir specialiu garsiniu signalu pritaikytu neįgaliesiems. Pagal gaunamus rezultatus sudaroma galimybė turėti skaitinius atskaitos taškus  tolimesnėms treniruotėms.

Priemonės „Dizainas LT“ projekto metu planuojama sukurti tokio įrenginio daviklių ir švieslentės dizainą, trenerių ir žaidėjų informavimo priemonių dizainą. Į antrąjį projektą įmonė investuos 10 tūkst. Eur iš ES fondų.
Trečiasis, novatoriškos įmonės projektas svarbus visoms poroms trokštančioms susilaukti mažylio. Įmonė  baigia kurti  portatyvinį ir daugkartinį ovuliacijos testą. Tai bus nedidelis įrenginys, tinkamas kasdieniam nešiojimui. Iš rinkoje prieinamų sprendimų jis pasižymi tuo, kad yra daugkartinis bei paprastas ir tinkamas greitam naudojimui – tereikia ant įrenginio esančio stikliuko palikti seilių mėginį. Įrenginio viduje įmontuotas laboratorinis stikliukas, vaizdo kamera bei duomenų perdavimo modulis. Analizuojant seilių struktūrą su įrenginiu susietame mobiliajame įrenginyje naudotojui pateikiamas rezultatas - procentinė tikimybė pastoti. Įrenginys taip pat turės galimybę kaupti rezultatus ir leis atlikti vaisingumo analizę metų bėgyje.

Šio projekto metu investavus 10 tūkst. Eur  bus sukuriamas dizainas iš esmės rinkoje naujam prietaisui panaudojančiam pažangiausias vaizdų apdorojimo, vaisingumo nustatymo metodikas.

Komunikacijos skyrius
(85)2034866

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.