gegužės
11

Verslui paskirstyta beveik 115 mln. eurų paramos

Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki gegužės 10 d. iš viso yra patvirtinusi 114,8 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.

Subsidijoms skirta 71,4 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 29,4 mln. eurų, turgavietės mokesčio kompensacijoms – 1,99 mln. eurų, o savarankiška veikla besiverčiantiems asmenims skirta 5,07 mln. eurų subsidijų.

Daugiausiai subsidijų (33,8 proc.) yra skirta prekybos sektoriaus įmonėms bendrovėms, kurioms skirta 23,4 mln. eurų. Antroje vietoje (20,7 proc.) yra apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas teikiančios įmonės, kurioms paskirstyta 14,3 mln. eurų. Trečioje vietoje (9,9 proc.) yra apdirbamosios gamybos įmonės, kurioms skirta 6,8 mln. eurų. 

Daugiausiai (24,5 proc.) lengvatinių paskolų suteikta didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonėms, joms skirta 7,2 mln. eurų. Antroje vietoje (21,4 proc.) – apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas teikiančios bendrovės, kurioms suteikta paskolų už 6,2 mln. eurų. Trečioje vietoje – statybos įmonės, kurioms suteikta 3,4 mln. paskolų, o tai sudaro 11,8 proc. visų skirtų paskolų.   

Tiek individualiai dirbantiems, tiek įmonėms, pretenduojančioms gauti subsidiją, paraiškas reikia pateikti Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sistemoje „Mano VMI“. Lengvatinės paskolos mažoms ir didelėms nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms suteikiamos per „Invegą“.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.