spalio
05

Vienuolika Lietuvos įmonių jau ieško partnerių ir kontaktų Europos įmonių tinkle

Inovatyvius, naujus rinkoje ar tiesiog kokybiškus gaminius gaminančios įmonės, negalėtų sėkmingai dirbti be investicijų į komunikaciją, paieškas ir bendravimą su panašiomis įmonėmis.
 
Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimo priemonė „Inoconnect“,  būtent ir skatina tarptautinę partnerystę ir tinklaveiką, per Europos įmonių tinklą (EĮT) ieškant galimybių dalyvauti tarptautinėse ES mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų iniciatyvose ir užmegzti ryšius su tarptautiniais partneriais, ir taip Lietuvoje didinti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros išlaidas, mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros (MTEP) paslaugų eksportą bei pritraukti užsienio investicijų. 
 
Šiuo metu jau vienuolika įmonių įgyvendina projektus, ieško partnerių, kontaktų bei plečia savo veiklą.
 
Viena tokių  - UAB „Chemcentras“. Tai - lietuviško kapitalo įmonė, veiklą plėtojanti žemės ūkio bei maisto technologijų sektoriui skirtų inovatyvių produktų, komponentų, preparatų kūrimo srityje. Aktyviai investuodama į MTEP veiklų vykdymą, įmonė pastebėjo, jog vidinių resursų nebeužtenka, todėl reikia  ieškoti kitų alternatyvų, galinčių užtikrinti efektyvesnę MTEP veiklų plėtrą. 
 
Atsižvelgusi į kylančias problemas, įmonė įgyvendina projektą „Partnerių tarptautinėms MTEP iniciatyvoms agroinovacijų ir maisto technologijų srityje paieška EĮT renginiuose”. Projekto tikslas –  plėtoti tarptautinę partnerystę  per EĮT, ieškant galimybių dalyvauti tarptautinėse  iniciatyvose. 
 
Dalyvaujant tarptautinių MTEPI veiklos iniciatyvų, apie kurias informaciją teikia įmonių tinklo organizacijos, renginiuose, tikimasi surasti partnerių, dalyvauti tarptautinėse ES MTEPI programose: SME Intrument; Horizon2020, Eureka; Eurostars; ir pan. bei pasirašyti nemažiau kaip vieną susitarimą tarp įmonės ir tarptautinio partnerio pagal kurį bendromis pastangomis būtų teikiamos paraiškos tarptautinėms MTEPI srities programoms.
 
Europos įmonių tinklas - kas tai? Europos įmonių tinklas yra didžiausias Europoje vieno langelio principu veikiantis verslo paramos tinklas, kuris vienija beveik 600 organizacijų daugiau nei 60 šalių. Į tinklą susijungę organizacijos teikia paslaugas smulkiam ir vidutiniam verslui, pasitelkdami duomenų bazes bei daugelio metų tarpusavio bendradarbiavimo patirtį. Tinkle veikiančios organizacijos teikia viešąsias nemokamas  paslaugas, kurių tikslas – padėti įmonėms (ypatingai mažoms ir vidutinėms) plėtoti verslą, išeinant į tarptautines rinkas. Taip pat ir informuoti apie Europos Komisijos programas, iniciatyvas, reglamentus.
 
Priemonė „Inoconnect“  - tęstinė priemonė, kurios paskutinė paraiškų pateikimo data – 2020 m. lapkričio 30 d. Bendra šiuo metu įgyvendinančių įmonių projektų investicijų suma iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų yra 102 tūkst. Eur.
 
LVPA komunikacijos skyrius
Tel. ( 8 5) 2034866
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.